Futbalová glosa: Štatistiky prepísané, Hrnčiarovce zdolali humanitárny konvoj z Jalšového

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 10.11.2014, 08.19, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Futbalová glosa: Štatistiky prepísané, Hrnčiarovce zdolali humanitárny konvoj z Jalšového

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Hrnčiarovce - Jalšové 5:3 (2:0) (Klikni pre bližší kontext).

HRNČIAROVCE PREPÍSALI HISTÓRIU
Jesennú.

Konečne!

Zároveň s víťazstvom, Hrnčiarovani prekonali ďalšie štatistiky.

Ale po poriadku. Od 1. minúty domáci sužovaní bodovými suchotami pritlačili humanitárny konvoj z Jalšového.

V tretej minúte skúsil odomknúť bránu k bodom Jeďo, zastavil ho však správca brány, to isté mu vyviedol aj v 9. minúte, keď s námahou vytlačil jeho strelu k žrdi na rohový kop.

To, že Jalšovčania nedošli len rozdávať, bolo jasné o minútu na to, keď zakombinovali v šestnástke domácich a gólovú tutovicu hostí zmaril náš špeciálne cvičený člen PZ, pán Michal Pán.

Až do 30. minúty nasledoval medzišestnástkový futbal, ako vystrihnutý z priameho prenosu RTVS, domáci po bodoch hladní jak somálci vrhali všetky sily do útoku, z čoho rezultoval neuznaný Jeďov gól z ofsajdu.

Malá vec a morálne slabý mančaft by to mohlo potopiť, Jeďovi sa však zaplo zaseknuté relátko na góly a tak v 37. minúte usmernil Gregyho nezištnú prihrávku do opustenej siete - 1:0.

To ho tak nabudilo, že z ničoho nič lavačkou v 45. minúte poslal loptu k tyči z tej správnej strany a bolo 2:0. (Mirko, ja viem, že moc písmeniek, oddýchni si, môžeš to dočítať zajtra, poz. red.).

Do druhého polčasu opäť, ako je naším empatickým zvykom, sme nastúpili v štýle: "hosťom vylúčili hráča, máme problém" a tak sme opäť po peknej gólovej kombinácii, keď Paťo kukal do roboty místo do opustenej brány, sme dostali znervózňujúci gól na 2:1.

A už to išlo. Desať minút nás oslabení a kombinačnejší Jalšovani manglovali. Ostuda slizko plávala vo vzduchu, nič dobré neveštil ani rozcvičujúci sa Vozo.

Ten nastúpil v 57. minúte a o sedem minút na to po zdrvujúcich šprintoch z posledných síl odkopol lobdu na druhú stranu hrišča, kde našiel skvele hrajúceho Gregyho, ktorý sa na druhýkrát pred brankárom hosťujúcich nemýlil - 3:1.

V pätnástom kole sa zadosťučinenia dostal aj náš nešťastný tréner, ktorý naozaj dával po celý ten nešťastný čas všetko a ešte niečo naviac, keď na trávnik poslal Milanka, ten rutinérsky prvým dotykom na hranici šetnástky naznačil strelu, loptu zasekol a naservíroval Jeďovi - 83. minúta a 4:1. Už sme oslavovali, zrazu niekto pískol, to sudí a 4:2.

V Hrnčiarovciach hody a zrazu skóre ozaj jak na kolotočoch. Rýchli a kombinační Jalšovani nechceli predať svoju kožu lacno.

Celých 15 kôl som však musel čakať na túto príležitosť.

Útok oslabených hostí, kapitán domácich v poslednej chvíli odkopáva loptu k ľavej lajne, kde si ju efektne spracúva hráč s číslom 11, nebojácne ju vedie do otvorenej obrany, časovanou prihrávkou nachádza Jeďa, ktorý na trikrát prekoná pri čiare jalšovského brankára, v očoch ešte má, že sám by ju zasunul do prázdnej brány, ale vidí neurotického Voza, prihráva, a na sekundu spolu s divákmi stŕpne, lebo toto sa nedá nedať, ten chalan je šaman, ale dáva, 5:2!!!

Oslava, ohňostroje, kolotoče zdarma a tak, opäť niekto píska, zase sudí - 5:3. Dig, a to už hrali hostia oslabení o dvoch.

Chvalabohu, koniec.

Teraz, keď sme sa rozbehli, je to aj na škodu.

Jeďo sa rozbehol, za jenno kolo dal tres banánis, čo mu predtým trvalo štrnást predchádzajúcich, v kolónke víťazstiev tak vymazal potupnú nulu, konečne sme tak spravili radosť Rado Van ovi, ktorý nás koľkokrát sám potiahol aj v najhorších chvíľach. Nemyslím v sprche, bukvy.

Veľká vďaka patrí aj trénerovi, slabší kus by to už dávno zabalil, toto víťazstvo je jeho, pretože veril a vždy tu bol.

Vďaka patrí aj výboru, všetkým, čo po večeroch bojujú za hrnčiarofský fotbal, menovite však Vilkovi a Bystrovi, ktorým sa nehnusilo podať malomocným hráčom ruku, divákom, ktorých sme vyhnali z tribún a ďakujem aj sebe, že som sa neopustil.