FUTBALOVÁ GLOSA: Hrnčiarovce v Zavare takmer zastavili rozpínanie vesmíru

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.5.2015, 14.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

FUTBALOVÁ GLOSA: Hrnčiarovce v Zavare takmer zastavili rozpínanie vesmíru

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal odľahčene o sobotnom zápase Zavar - Hrnčiarovce 8:2 (Klikni pre bližší kontext).

stojíme si takto na nemenovanej pmmmpu pri Hokejke a ako počítame, tak počítame, stále nám vychádza desať.

Deväť hráčov do role a jeden brankáris, ostatní: "de nambr ju hev dájl iz not ríč fór d móment"

A tak sa pomaly ukladáme do áut a zrazu Stenly, tyčinku si išiel kúpiť. Reku nazdááár, už celkom pekne po tej operácii chodíš, to zvládneš určite aj na hrišči.

Aj to zvládol. Musel.

A tak sme vykráčali na hriščo jedenásti, aj prsá sme vypučili, nech je aspoň prvý dojem, hra začala a na naše a okolostojace prekvapenie, sme držali s domácimi tempo.

Teda, až na tú ľavú stranu, kde si pravá strana domácich otvorila v prvých minútach deň otvorených dverí, prvú strelu po spätnej prihrávke ešte Kuzmič chytil, druhú mu v 8. minúte nešťastným tečom nadvihol Rado Van - 1:0.

O štyri minúty neskôr však Baničofci zabojovali, Mirko posunul loptu Jeďovi, ktorý ukážkovým vinglom v 13. minúte zatriasol vesmírom - 1:1.

Anglický týždeň v Zavare však pokračoval po pravej strane diaľnice, kde si nikým neatakovaní domáci, robili čo chceli, na čo musela zareagovať lavička hostí a prestriedala statického Andyho za prefajčeného Voza.

V 38. minúte sa unavený domáci útočník vďačne položil po ťuknutí našim obrancom pred šestnástku, z čoho rezultoval priamy kop.

Ja by som to tak neurobil, pretože by som nevládal, obísť viac ako troch obrancov, to len na margo, no a čávenko to ľavou zavrtel k žrdi, že si Kuzmič len mrkol - 2:1.

Vesmír sa vracal do normálu.

Keď nakupujeme, tak zásadne v akcii. Po nevinnom rohovom kope sa Milanko snažil utiecit pred loptou, tá suka ho však kusla do ruky.
Penaltissss. 3:1.

Z bohatého repertoáru všelijakých vecí, však o minútu nato vytiahol Mirko Bé spoza 20 metróf taký halfvolej k tyči, že brankár domácich bol...

...prikrátky.

3:2!

Vesmír sa opäť na chvíľu prestal rozpínať.

Vydržal prestávku a do 62. minúty sa postupne začal scvrkávať a neviem, či mu aj necvrklo, keď Mirek našiel voľného Jeďa a ten rútiac sa na brankára domácich rutinérsky zamieril a vystrelil k žrdi, Púchly však ešte rutinérskejšie strelu zblokoval a na následnú dorážku už došli nášmu chlapcovi sily.

A potom to už išlo. 62. minúta, zbytočná strata lopty v strede, rýchla kontra, 4:2.

Pre Hrnčiarovanov zápas skončil, naopak, domácim začal chutiť a tak si naložili vrchovatú porciu. 5:2, 6:2, 7:2, 8:2 a od ďalších zákuskov nás asi uchránilo Mirkove trojminútové extempore.