FUTBALOVÁ GLOSA: Hrnčiarovce ukázali v Dvorníkoch aj nebezpečné country

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.11.2015, 19.00, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

FUTBALOVÁ GLOSA: Hrnčiarovce ukázali v Dvorníkoch aj nebezpečné country

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal odľahčene o zápase Dvorníky - Hrnčiarovce 5:1 (klikni pre bližší kontext).

konečne v poslednom kole oblastnej primeros division sme pricestovali na ihrisko nepríliš presvedčivých Dvorníkov.

V upršanom počasí, kto by to bol povedal, že už v novembri môže byť vonku tak hnusno, sme však inkasovali dva kúsky tuším ešte v šatni, lebo kým sme sa rozkukali, na tabuli svietil stav 2:0.

Domáci si lepší úvod ani nemohli želať a my už sme si začali želať koniec.
Napriek tomu sme však zostali a zabojovali. Na šmykľavom teréne sme teda najprv zabojovali sami so sebou a potom aj proti domácim.

Odhliadnuc od nepriaznivého stavu sme hru vyrovnali a vytvorili si aj zopár pološancí, najmä keď Maťo Zaoral zachytil chybnú rozohrávku a zľava nemieril v samostatnom úniku presne, alebo keď Jeďo miesto spracovania zvolil nie príliš razantnú hlavičku.

Dobrý pohyb a futbalovosť ukázal aj Mirko B., škoda že počas tejto polsezóny nám ju prišiel predvisť iba jedinýkrát. Tradične v strede výborne Rado Van, na obrat však zúfale málo a tak opäť v priebehu dvoch minút po zaváhaní obrany trestali domáci.

Polčas 4:0.

Ťažko prechladnutý a ešte ťažšie frustrovaný José spravil veľkú rošádu, z hrotu stiahol Jeďa na stopéra, Sedla zo stopéra vysunul so Šurinkom na hrot.

Taktika sa ukázala veľmi účinnou, možno aj domácim uspokojením sme dokázali loptu v útoku podržať, prípadne zahrať nebezpečné country.

Neinformovaný divák, ktorý by prišiel na druhý polčas, by ani nepovedal, že tam hrá otloukánek súťaže.

Útočné snaženie Hrnčiarovanov však otvorilo okienka v obrane, ktoré hasili štyri 38-čky v obrane. Nie demitrovci, ale Pišta, Erik, Vozo, Jeďo vekovo.

Kým prvý polčas vyšiel jednoznačne v prospech domácich, druhý sme pomaličky stupňovali my, Mirko B. dokonca strelil v 70. minúte gól, tesne predtým mu však vystrelila ruka.

Od spomínanej minúty najprv zväčša po krídelných akciách postupne spálili čisté šance Mirko, Sedlo, Giovinho.

Najmä Maťo si z ľavej strany spravil diaľnicu a premával sa okolo bezmocnej dvorníkovskej hliadke, čo konečne viedlo aj k cestnému úspechu nášho strateného a nájdeného Mirka.

4:1 v 87. minúte.

Domáci sa však rýchlo otriasli a po rýchlej lopte za našu obrnu,  po prízemnom centri zprava uzavrel z päťky Šándor konečný rezultát, jesennú časť sezóny a status Hrnčiarovanov ako voľakedajšej šťuky súťaže.

Ale zase tu máme inú, viac vystihujúcejšiu charakteristiku.