Trnavské rybníky
reklama

Odsúdení z Hrnčiaroviec: Pracujú a chodia na päťdňové vychádzky

AKTUALITY - Región | 24.5.2012, 10.21, Darina Kvetanová

V hrnčiarovskom ústave pre výkon trestu odňatia slobody funguje už dva roky otvorené oddelenie, kde sa môžu odsúdení pohybovať voľne a v civilnom oblečení. Raz za tri mesiace majú dovolené väznicu na päť dní opustiť. Každý mesiac majú tiež právo na štyridsaťosemhodinovú vychádzku.

Odsúdení z Hrnčiaroviec: Pracujú a chodia na päťdňové vychádzky

Riaditeľ ústavu Ján Kompas, riaditeľka ZVJS Mária Kreslová a exministerka spravodlivosti Viera Petríková pri otváraní oddelenia. Foto: Darina Kvetanová

Cukrovar Trnava
reklama

 

Oddelenie má kapacitu štyridsať osôb a je plne obsadené. Obývajú ho muži odsúdení napríklad za neplatenie výživného či drobné krádeže. Ak ale porušia interné predpisy oddelenia, čaká ich preradenie na klasické, prísnejšie oddelenie. Odzrkadľuje sa to na ich správaní, za dobu existencie oddelenia žiaden z nich nezlyhal.

 

Čítajte aj

 

Pedagóg odsúdených Jozef Rosina hovorí o úplatkoch vo väzniciach

Potulky mestom
reklama

 

Odsúdení z Hrnčiaroviec pracujú a chodia na päť dňové vychádzky


Všetci muži z oddelenia s výnimkou jedného dôchodcu sú zamestnaní. Pracujú ako pomocní zámočníci, v kovovýrobe, stavebníctve, v potravinárskom priemysle a pri údržbe objektov.


V období, keď sa toto oddelenie otváralo, čakalo na výkon trestu do slovenských väzníc 1911 odsúdených. Najviac z nich práve do ústavov s minimálnym stupňom stráženia. Vznik otvorených oddelení rieši malé kapacity pre výkon trestu týchto ľudí. Ďalšie takéto oddelenia sa nachádzajú v Bratislave, Rimavskej Sobote, Sabovej a Opatovciach.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama