Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Hrnčiarovce takmer Červeníku zasekli prehadzovačku

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 11.4.2016, 11.01, prispievatelia

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Futbalová glosa: Hrnčiarovce takmer Červeníku zasekli prehadzovačku

Momentka zo súboja Červeník - Hrnčiarovce. Hostia v červeno-čiernom pri bránení štandardnej situácie. Foto: Miroslav Ledecký

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal odľahčene o zápase Červeník - Hrnčiarovce 3:1 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

 

Milí priatelia,

napísať, že poslední kolotočári prišli k jednému z lídrov tabuľky a domáci čakali, že si nás osedlajú jak Bohuš labute, je také jednoduché. Ajááj.

ŠUPA technika
reklama

 

Chyba v Matrixe. Nebol ani úvodný, takzvane platonický nápor domácich, naopak, po pár našich akciách sa domácemu favoritu zasekla prehadzovačka.

 

V 7. minúte sa po piatich prihrávkach na dotyk dostal k lopte Jeďo a lavačkou prinútil gólmana domácich vrátiť sa späť z manikúry, keď loptu spoza šestnástky s námahou vytlačil na žrď.

 

Hrali sme oprotiva vetru a domácich sme dokonale zaskočili akciami na dotyk, lopta sa dostala k Sedlovi, ten ju pohladil, zabalil, oblízol obálku a expresne poslal za obranu napravo aj naľavo, na našu smolu to však malo efekt žltého lístka v mojej schránke.

 

Pochvalu si zaslúži najmä Majo, ktorý hral jednoducho, dostal loptu, alebo ju vybojoval a spätnou prihrávkou hľadal voľného spoluhráča.

 

Polčas plichta, po vetre sme si trúfali. Dva mančafty, ktorá chceli hrať futbal, priepastný tabuľkový rozdiel bol absolútne vymazaný.

 

Pre nezainteresovaných, ak by Rado Van po odrazenej lopte namieril do sita v 65. minúte, tak by sme to dali. A né, že ne.

 

Takto sme nechali vyniknúť arbitrov, čo šikovne využil kapokanonier súťaže Babic, ktorý vyvrtel celú obranu, aby z čiary posadil loptu na hlavu Tomáša Lenčeša.

 

More, celé dve minúty sa tá hlavička kotúlala k tyči, aby sa odrazila do sita. Hlavne, že tá Jeďova sa musela odrazit ven - 76. minúta 1:0.

 

Josému nezostalo nič iné, len hrať vabank. Domáci vystriedali západnú Ukrajinu za východnú, navyše na hrot poslali Zubára, ktorý pohybom otváral dvere domácemu strelcovi.

 

José poslal do hry nášho jediného náhradníka Muňa, ktorý sa nestratil, však v Brestovanoch to bol on, kto pätičkou Rado Vana vyzval na strelenie víťazného gólu.

 

Ale opäť sa musím dostať k dvojici arbitrov. Po absolútne opačnom verdikte sa do úniku dostal Babic a ten vie, ako sa v týchto situáciách zachovať. Zasekol si Duška aj Kuzmiča a pohodlne skóroval.

 

V 86. minúte 2:0.

 

Ktovie prečo som v tej istej minúte dostal žltú?

 

Zápas v dobrej kulise, v peknom prostredí priniesol vyvrcholenie ako v severskej detektívke na záver.

 

V 90. minúte vbehol Jeďo do nakopávanej lopty, tú priťukol Maťovi, ktorý elegantným lobom korigoval skóre na 2:1.

 

Šancu na zvrat však nepripustil pos(t)raný čiarový, ktorý neodmával evidentný ofsajd pri treťom góle domácich.

 

Nabudúce budeme radšej hrať v Červeníku bez rozhodcov, lebo tam sú normálni ludé, ktorí majú radi futbal, športovo priznali, že sme hrali dobre, ale čo si máme pripísať do tabuľky?

 

Srdiečko, alebo lajk?

 

Nazdáááár

 

PS: V Bratislave otvárajú prvú podzemnú kaviareň. Tvárou sa stane istý Juraj Há.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama