Trnavské rybníky
reklama

FUTBALOVÁ GLOSA: Družstevníci pritlačili zostupový dekel

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 23.5.2016, 20.30, Ján Král

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

FUTBALOVÁ GLOSA: Družstevníci pritlačili zostupový dekel

Z tejto šance Hornej Krupej nebol gól ani penalta. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal "Vozo" odľahčene o zápase Horná Krupá - Hrnčiarovce 3:0 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

 

Milí priatelia,
papierovo jasne vyzerajúci zápas posledných Hrnčiaroviec na horúcej pôde lídra z Hornej Krupej však tentoraz nevyznel tak jasne v prospech domácich. Opäť trochu oklieštená zostava hostí sa zamerala na pozornú defenzívu a prehustený stred poľa.

 

Tým pádom sa vedúci družstevníci do šancí dostávali len sporadicky, aj to s prispením hosťujúcej obrany. O čo bol futbal chudobnejší na šance, o to viac bolo vidieť ako si Vozo vzadu uši okopával.

ŠUPA technika
reklama


Nebol to jeho deň. 


Medzišestnástkový futbal pokračoval do konca polčasu.


Plichta.


Pár nespokojných divákov vyrukovalo dokonca s teóriou o predanom zápase. Inu bol to zápas o prvom góle.

 

V druhom dejstve domáci družstevníci viac otvorili hru a začali sa tlačiť pred hrnčiarovskú šestnástku, čo ale práve na opačnej strane využívali rýchli krídelníci Majcon s Quetom, po ich individuálnych prienikoch však dobré centre nenašli adresáta.


V 65. minúte obrana hostí neodvrátila útok domácich, zaklincoval to Vozo, od ktorého sa lopta odrazila k domácemu útočníkovi, no a ten si ochotnícky nabehol na Vozovu hokejku. Penalta.


Boris Mikláš však šupovicou takmer vytrhol ľavú tyč brány od základov.


Keď už to vyzeralo na bod, prišiel úder z čistého neba. Spoza šestnástky zbadal v 70. minúte odkrytý kút brány Holič a nachytal Kuzmiča na holičkách.


1:0.


Opäť záver zápasu, kedy úzky káder nedovolil ani prestriedať, nakoľko na ihrisku už boli všetci žolíci a na lavičke iba rekonvalescenti. Aj preto lebo adolescenti nemajú čas.


Zbabranú penaltu si v 76. minúte bohato vynahradil Boris Mikláš, kedy po priamom kope takmer z polovice hrišča nachytal s pomocou vetrov Kuzmiča aj druhýkrát.


76. minúta, 2:0.


Vzhľadom k priebehu zápasu trochu kruté, zmierniť výsledok sa ešte pokúšali Jeďo, Kuro aj Rado Van na našu smolu však nemierili presne.


Zahrmelo preto opäť na opačnej strane, k lopte sa na rohu šestnástky dostal Kobetič a placírkou k vinglu nedal Kuzmičovi šancu.


84. minúta a 3:0.


Domáci legionári teda potvrdili víťazstvo v súťaži a nad nami zostal stále vidieť zostupový dekel. Ale to neznáte hadimršku.

 

Zostávajú tri zápasy a to budeme aj trávu žrať, že ked už sme to takto vytiahli tohom bohdá nebude, že by sme sa mali porúčať. Ej bisťu, takú teda nehrali.


Nazdáááár


Koniec četovej konverzácie

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama