Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Obehneš na jeden raz dvakrát hriščo? Napíš mi

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 9.8.2016, 07.00, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Obehneš na jeden raz dvakrát hriščo? Napíš mi

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Ružindol - Hrnčiarovce 3:1 (klikni pre bližší kontext).

 

Milí priatelia,

čo to z hrnčiarovskej kuchyne ste už asi v týždni zachytili, hneď na začiatok však treba uviesť na správnu mieru jednu vec. Nejdeme na postup. Sezóna začala skoro, dokonca ešte pred vianočnými akciami v hypermarketoch, ale hneď prvé kolo nám ukázalo, že teda asi nie.

ŠUPA technika
reklama

 

Ružindol sa javil po pohľade do minulosezónnej tabuľky ako prijateľný súper, lenže to sme sa sa bosorákom určite javili aj my. Nakoniec mali pravdu oni.

 

Naša zostava zdecimovaná Rado Vanovým prestupom, oslabená oproti jari odchodmi Queta a Maicona, vykartovaného Sedla, zraneného Maťa a zdecimovaného Jeďa teda veľa vody v Rosadole nenamútila.

 

Vynútené rošády v zostave, absencia špílmachra sa výrazne podpísali pod neuspokojivý herný prejav.

 

Od úvodu sme sa aspoň snažili vzadu loptu podržať a rozohrať, domáci to však rýchlo prečítali, vysunuli napádanie na našu polovicu a bolo po zázraku.

 

Naopak boli to oni, ktorí mohli po čistých šanciach skórovať. Nestalo sa a preto udrel blex na druhej strane. Do ideálnej lopty z rohu vložil hlavu Kuro a z päťky nezadržateľne skóroval.

 

26. minúta 0:1.

 

Dovtedy lepší domáci sa však rýchlo otriasli, do šestnástky ľahkým tanečným krokom á la Patrick Schwayze z Hriešneho tanca vnikol Turoň a strelou k protiľahlej tyči vyrovnal.

 

30. minúta 1:1.

 

Až do konca polčasu hra upadla do podpriemeru, svetlými výnimkami boli možno vpredu osamotený Kuro, zľava Miloš a stopérska dvojka.

 

Inak z našej strany jemne povedané rozpačité. To, že futbalu nerozumiem, sa dá ešte schovať za nejaké stokrát opakované klišé, ale že už som ho zabudol aj hrať je alarmujúce.

 

Teda nemala by to byť pre mňa novinka, chalani mi to už tri roky tvrdia, asi na tom niečo bude. A to sa trúba ešte nechám postaviť do stredu zálohy.

 

Polčas remízka, do druhého dejstva sme začali o trochu lepšie, párkrát sme si dokázali prihrať trikrát po sebe, čo domácich zjavne zaskočilo. Nebolo to však dosť na to, aby sme domácich dokázali nejako ohroziť.

 

Sám Kuro vpredu 5 hráčov nespraví. Zo stavom sa niečo pokúsil spraviť tréner, keď v 60. minúte prestriedal Voza s Muňom, že mu volali zo SND, že potrebujú dvoch hercov, že hrajú nejakú tragédiu.

 

Rovno tam mohol poslať tri štvrtiny mančaftu, úspech zaručený. Ten domácim vystrieľal strelecky disponovaný Turoň, keď najprv doklepol po Kuzmičovej vyrážke, hups vyrážačke loptu do prázdnej brány, aby o 4. minúty neskôr Miša preloboval na 3:1.

 

Domácim sme priniesli 3 bodíky na podnose, sezónu opäť začíname ako z veľkej knihy, ostatne ako už po minulé dva ročníky, môžeme potom na jar doháňať. Ak bude s kým.

 

Ale bude. Rozhodol som sa. Keď už mám tú výsadu, že si tu môžem vylievať srdce, hádam môžem aj nenápadne náborovať.

 

Takže ak si hráč bez angažmá, dokážeš prihrať ďalej ako 5 metrov, obehneš na jeden raz dvakrát hriščo, napíš mi, si ďalej ako ja.

 

O týždeň Biely Kostol, ašpirant na postup. Bude ho musieť nabiť Sedlo s Kurom sám. Inak to nevidím.

 

A inak som veľmi rád, že celkovo držíme krok s vyspelým futbalovým svetom. Že vrcholné orgány svetového a európskeho futbalu sú naozaj slušné orgány, je nielen po najnovšom treste tretej najväčšej mafošskej organizácie na svete viac ako jasné.

 

Naozaj som rád, že aj to naše malé Slovensko im, čo sa týka funkcionárov dokáže ponúknuť rovnaké alebo väčšie kapacity duševných artistov na celoštátnej aj oblastnej úrovni. Odkiaľ by sme asi tak mohli vziať ešte peniaze?

 

Spoplatniť hráčov a funkcionárov je ozaj myšlienka hodná génia. Však im kúpime nejaké lopty z Číny, výrobná cena 0,39 euro za kus.

 

Alebo prestupový poriadok s tarifami. Klub, ktorý má peniaze, si v okolí povyberá hrozienka z koláča a ostatným ostanú oči pre plač.

 

Ešteže žijeme v časoch, keď všetci žijú futbalom a dediny môžu poskladať tri elitné A tímy, inak si neviem predstaviť, čo by bolo. Ibaže by to bolo ako to je.

 

Ej, ale som sa rozčertil.

 

Nazdáááár

 

PS: 1. Cirkev, 2. MOV, 3. FIFA a UEFA, 4. Oranžoví komanči

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama