Futbalová glosa: Po epickej sobote prišiel nedeľný víťazný föön

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 9.4.2018, 16.19, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Fanúšikovia Hrnčiaroviec s autorom hetriku Ivanom Jedinákom (vľavo). Foto: Sklíčko

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce nad Parnou - Bohdanovce nad Trnavou 6:1 (5:0) (klikni pre bližší kontext).

nechcem vás vydesiť, ale podla mňa sa na nás rúti nejaký meteorit. Spartak Trnava, Sagan, Hrnčiarovce, a určite sa niekomu z vás podarilo aj skórovať. Priveľa vynikajúcich vecí a na to nie sme zvyknutí.

No fajn, možno by sa niečo našlo na Vakhantanku, keď od polovice ihriska v posledných sekundách zápasu išiel sprevádzaný len jedným obrancom.

Trikrát pozrel a trikrát mohol loptu poslať do opustenej brány, ale bol by to iba taký obyčajný gól. Miesto toho chcel obrazne povedané posadiť celého súpera na zadok a bol by z toho gól o akom by sa rozprávalo desaťročia.

O tom je ten futbal, snažiť sa priniesť niečo navyše. Do konca zápasu zostávalo pár sekúnd, dajme tomu že v 87.minúte by to nespravil a dal by iba ten obyčajný gól.

Chcel však pridať tú povestnú čerešničku na dort, ale tú zobrala polícia aj s I.K. Juniorom do cépezetky. Škoda, za výkon by si ju určite zaslúžil.

Po takejto epickej sobote vždy panujú obavy o pripravenosť hráčov nasledujúci deň.

V derby dvoch obcí s najdlhšími názvami sme sa s tým na počudovanie lepšie popasovali my.

Tréneris hostí síce avizoval, že bol nútený siahnuť do kádrových rezerv kvôli výpadku piatich hráčov základnej zostavy, ale pozerám na rozcvičke, hráčov súpera ako maku, reku určite len zastierací manéver.

Ale nebol.

Od úvodu sa naštartoval Turbo Vozo, samozrejme nehovorím o sebe, lebo keby som dal hentaké šprinty, tak by som dopadol jak ten terminátor, čo sa zrazil s tekutým dusíkom.

Už v 3. minúte po druhom nebezpečnom nábehu za obranu obišiel brankára, v súboji pretlačil hosťujúceho obrancu, lopta sa dostala k Paťkolóvi, jeho gólovú strelu zastavila ruka obrancu.

Penalta a Pán Šedivák si lepší vstup nemohol ani želať - 1:0.

Potom sme ešte ale tri minúty hrali pekne, postupne sa však začala vytrácať presnosť a ako majú bratia češi patent na českú uličku, tak my ho máme na medzišetnástkový futbal.

Paradoxne, v čase najväčšej futbalovej biedy sme skórovali. Štvrtá ofsajdová pasca klepla na prázdno, Jeďo nezištne našiel Voza, ktorý gólom do prázdnej brány odštartoval gólové hody.

24. minúta 2:0.

Snaživí hostia (áno má tam byť mäkké i, keďže je to množné číslo prídavného mena) sa snažili niečo vymyslieť, bojovali však s tentoraz na 100 percent fungujúcou obranou a najmä silným protivetrom.

Tretie najpopulárnejšie klišé hovorí, že vietor nám hral do karát, v 30. minúte juhozápadný föön vyniesol Danielita k neskutočnému šprintu, obrana hostí v hodine dvanástej odvrátila na roh.

A tak sa milý föön na Linčanskej otočil, aby chytil pod pazuchy Pecka, ofsajdová pasca opäť klepla na prázdno a ten sa zoči voči brankárovi hostí nemýlil.

34. minúta a 3:0. Peter Vozár. To sa tak pekne píše.

O tri minúty Sedlo vysunul Paťkolá, ten si sám pred brankárom počkal na docupitavšieho Jeďa, ktorý po minulotýždňovej havárii v druhom bloku Jaslovských Bohuníc opäť našiel stratený gólový apetít.

Všetkým vychádzky do prírody pomáhajú, iba jemu nie, on musí byť na víkend v Trnave.

37. minúta 4:0.

Na polčasového Melena uzavrel po nezištnej prihrávke od Pecka Danielito.

Polčas 5:0.

Pre hostí vzhľadom k predvedenému výkonu trochu krutý rezultát, tak ale do druhého mali nastúpiť s vítrem v zádech a akýkoľvek nižší výsledok by mohol bývať byť zradný.

Otázka nestojí tak, či dostaneme gól, ale kedy a koľko.

Od úvodu nás teda hostia pritlačili, najväčšie nebezpečenstvá však hasila spoľahlivá defenzíva.

Naopak, opäť udrelo na druhej strane. Sedlo na polovici pri ľavej strane vyviezol skrzeva celú zálohu hostí loptu a tú posunul nenásytnému Jeďovi, ktorý pohybom najprv zmiatol seba, ale aj Tomáša v bráne hostí a tak pohodlne po zorientovaní sa zvýšil do prázdnej brány na poltucet.

54. minúta 6:0.

Sympatické bolo, že napriek nepriaznivému stavu Bohdanovčania nevešali hlavu a hral sa tak do konca svižný futbal z oboch strán.

V 65. minúte sa blysol pohotovým vybehnutím Matúš, ktorý v čistej šanci vychytal hosťujúceho útočníka a to aj napriek tomu, že mal celý zápas škorpióna na hlave.

Inak on sa volá Riha a jeho dcéra je Rihanna. To ste nevedeli.

Malou náplasťou pre hostí bola utešená strela spoza šestnástky, ktorá poloblúkom zapadla do vingla našej brány.

73. minúta, Sanny 6:1.

To už som bol na ihrisku aj ja. Ofačovaný, že po zápase ma začali skúmať egyptológovia, že z ktorého storočia pred Kristom múmia som.

Do konca sa na výsledku už nič nezmenilo, iba sme zistili, že 30 litrový sud je málo.

O týždeň zase doma s Trstínom, opäť očakávame a pozývame všetkých divákov, najtvrdšie jadro tvrdého jadra aj tajtrlíkov.