Futbalová glosa: O Jeďovi Abidalovi a stratenom traktore v Bíňovciach

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: O Jeďovi Abidalovi a stratenom traktore v Bíňovciach

Momentka zo zápasu Bíňovce - Hrnčiarovce. Foto: Katarína Malovcová

Tentoraz písal o zápase Bíňovce - Hrnčiarovce 3:2

Milí priatelia,
čo mi pamäť siaha, nemali Bínovce tak kvalitný káder.

Vždy mali pár šikovných chalanov, ktorí však museli zaskakovať za tých menej šikovných a raz sme tam hrali ešte za Hornú Krupú o dôležité body a jeden nemenovaný bratran mi kričí, že: "Peter, ked dáš tri góle, ta vyfajčím"

Po štvrtom mu naspátek kričím, žeby mi kúpil ananásový džús, nech má aj on néčo z toho.

Ale tak časy sa menia.

Postup nebol iba náhoda, od úvodu to bol vyrovnaný súboj.

Ibaže vzadu tradične stopérska dvojka mazala ofenzívne snachy domácich, napravo sa čoraz lepšie ukazuje Milanko, ktorý sa po góle v Trstíne zjavuje čoraz viac v ofenzívnom svetle.

Rozhodovali takéto drobnosti.

A Jeďo. A Sedlo.

Hoci nechcene oddychujúc a trpiac zraneniami i vekom, neváhajúc, prišli, a deťom do vymaľovačky nakreslili takú akciu, že porád v Bínovcoch mexické vlny.

Sám som si ju začal a potom som ju aj dokončil.

Ale 0:1.

S prehľadom, ako sa na tie (š)jediny patrí.

Dáka, hoc aj deviata minúta mohla buc.

I navrátivší sa Jeďo, onehdá so zraneniami laborujúci, bol dostavší sa pri lopte zľava, potom čo mu umne Ondrík loptu popod nohy prenechajúci bol.

Ľaľa a gól.

0:2.

I Tadej Ke som na fejsi sľúbiac slovíčko využitiac použiti, tak sliby se nemaj plnit jenom o vánocích: domáci zadáci využitiac drobné zaváhanie tesne pred prestávkou znížili na 1:2.

To si Bufón aj dobre vyrátal odpor vzduchu, len zabudol na vek. A tak vybehol a chalanisko miesto toho aby mu vykal, ho bol obídúcí, vzápätí prihrávajúc mohol ruky radostne po góle Kumančíka dvíhajúc.

Polčas.

Ja to napíšem tak: "Jeďo si dáva príliš nízke ciele, jednoducho na seba nekladie vyššie nároky, ako by sa na hráča jeho formátu patrilo."

Hovorí: "Dám dva góly a bude!"

Ale ja sa pýtam: "A čo ďalej???"

On je jak Abidal. Aj on má motto: Aby dal.

Ale to má byť všetko?

O bínovskom hrišči po okrese kolujú hrôzostrašné historky, vraj sa tam niekde medzi tými drnmi raz stratil aj traktor s vlečkou, treba však povedať, že potom, čo angažovali za hospodára pána Dr. Iľka, ihrisko popolievali a tak išlo viac-menej o futbal a nie o adrenalínový šport.

Veľká škoda, že Sedlo už ani iné góly, než góly mesiaca nedáva, tiež to skúsil v druhom polčase z 25 metri, brankár ju však vystihol.

Vo vyrovnanom zápase tak za dlhší koniec nakoniec ťahal Lošonec. Hups. Bíňovce.

Vidno, že futbal v obci ožil. Skvelá divácka kulisa nakoniec svojich dotlačila k víťazstvu, keď najprv v 76. minúte Opálek vyrovnal na 2:2 a definitívne víťastvo nováčika zabezpečil z priameho kopu Petrovič.

83. minúta a 3:2.

A ešte musím túto glosu poslať Majkovi Novičokovi na schválenie, ale zároveň mám aj jednu otázku: