Futbalová glosa: Hrnčiarovce hľadajú psychológa na polovičný úväzok

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Trstín 5:1.

Milí priatelia,

nie je problém byť pekný, horšie byť aj inteligentný. To Vám už pred zápasom trikrát Čaputovú otrieskajú o hlavu.

Ale, som aj spokojný. Menia sa tu veci. K lepšiemu.

Trstín na jednej strane tabulkovo vyzeral taký, že na jedno sústo, na druhej strane posledné výsledky velililili-li k ostražitosti.

Klasická prvá 20 minútovka, že báhonský výber s trénerom Steviem Wonderom by u nás viedol cvaj zu nul. Vieme o tom probléme, pracujeme na tom, napríklad prvé tri minúty boli v našej réžii, potom sme však zvyšných 17 nechali súperovi.

Dvakrát ohrozili našu bránu, dvakrát však oba nebezpečné protiútoky mierili mimo brány.

Na polovičný úväzok hľadáme psychológa.

Ale uplatnenie nájde aj fyzioterapeut, ortopéd, logopéd, očný, možno aj brazílsky šaman by sa minul.

No dobre.

Po tých 20 minútach sme to vzali do rúk. Ľavačkou z 35 metrov mieril Pílka do odkrytej bránky, na bránkovej čiare vyhlavičkovával hosťujúci obranca.

Milankovi Trstín chutí, z hranice šestnástky však mieril prudkou strelou len tesne vedľa.

Há Roberto nemal svoj deň, u ženách sa naopak hovorí, že majú svoje dni, i tak však spravil taký prienik, že už len Šutino včasným vybehnutím zabránil istému gólu.

V 35.minúte Ondrík strihol Suaréza, ohrozil však iba toho kamionistu, čo si bol šiol do kabínky po termosku za sitom.

Stále nula na oboch stranách.

No do frasa, sme si povedali a už sme volili hrubšie výrazy, veď toto tak nemôže byť.

Ani nebolo.

Prvú Ondríkovu gólovú hlavičku ešte postranný odmával ofsajd.

Na druhú Holovu však boli už všetci krátki. Po Jeďovom centri taký výskok, že členky na úrovni Šurinkových očí.

Lopta od brvna do sita.

39. minúta, 1:0.

V 40. minúte sa vrátil zo vzduchu na zem. Že: "Ahoj, volajte ma Peťo".

Polčas.

Nastúpila kvalita.

Tréner zvolil variant tentokrát, že neuštvem a neubehám súpera v prvom polčase, a to sa hneď ukázalo v 49. minúte, keď Jeďo svojou povestnou šupovicou podstrelil Šutinha.

Jeďo: 2:0.

Už to začínalo byť veselšie.

V niektorých chvíľach však mladý Maťo v bráne hostí doslova čaroval a vyťahoval čisté gólové lopty, v 59. minúte však tréner vytiahol z rukáva ďalšieho žolíka, and his name is Paťkoló.

Dudko na vlastnej polovici hodil na Hola dlhý pas za obranu. Na jedného stopéra sa v línii rútili traja naši. Časovanou prihrávečkou poslal Holo loptu na Jeďa, ktorý nezištne loptu prenechal Paťkolóvi, ktorý si ju prvým dotykom pripravil a tvrdou strelou k tyči nedal hosťujúcemu brankárovi šancu.

3:0.

A to tam akurát nastúpil. Prvé dva dotyky s loptou.

V 67. minúte si Pílka zahral s trstínskou obranou One man show, trochu si ich povodil, aby poslal tutovku na Jeďove kopačky, ktorý si loptu ešte pripravil a typickou obstrelovačkou zvýšil na 4:0.

Potom nám podkúrili hostia, Matúško však vytiahol bravúru, následnú dorážku som zblokoval osobne a na bránkovej čiare vyhlavičkoval Dudko. Takže som tam nebol iba tak zbytočne.

O minútu sme však kapitulovali.

Z rýchleho brejku z 20 metrov napriahol Klokner a vo vingli zabil nedelnú pohodičku celej pavúčej rodinky.

73. minúta a 4:1.

Ale to už sme sa bavili futbalom a len vďaka nepresnostiam a zázračným zákrokom hosťujúceho brankára sme neviedli vyšším rozdielom.

Skóre spečatil opäť po Pílkovej exhibícii Paťkoló. Pílka si opäť povodil obranu na povrázku a časovanou prihrávkou poslal Paťkolóvi loptu do šestnástky, ten obišiel aj brankára a pravačkou upratal loptu do opustenej brány.

V Hrnčiarovciach sme ho naučili, že pravačku nemá len na opieranie.

84.minúta a 5:1.