Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Spartak vyhral derby na Slovane, pretože má lepší tím

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.4.2021, 12.34, Ján Král

Slovensko bude najbližší týždeň červeno-čierne, no tentoraz nie kvôli Covid automatu. Spartak vyhral na pôde Slovana 2:1 a ovládol najslávnejšie slovenské derby.

NÁZORY: Spartak vyhral derby na Slovane, pretože má lepší tím

Radosť v kabíne Spartaka po zápase. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Víťazstvo v zápase odvekých rivalov je vždy prestížna záležitosť a fanúšikovia vnímajú nielen výsledok ale aj výkony hráčov veľmi citlivo.


Niet divu, že v Trnave sa po návrate mužstva strhlo pri štadióne pravé futbalové šialenstvo a fanúšikovia vítali klubovú výpravu ako keby práve získali titul.


Andeli predviedli výborný výkon, o čom veľavravne hovoria aj slová Samuela Slováka, ikonického hráča belasých a momentálne asistenta reprezentačného trénera, ktorý v pozápasovom štúdiu internetovej Slovan TV vyzdvihol výkon červeno-čiernych.

reklama


„Trnava uspela po koncentrovanom, veľmi bojovnom a dobrom výkone, snažili sa byť aktívni, dobre pressovať. Slovan im to uľahčil, hráčom sa nedarilo bežecky, ani s loptou, mužstvo pôsobilo akoby bez energie. Trnava bola energickejším mužstvom a preto aj vyhrala,“ povedal Slovák.


Doplnil, že podľa jeho názoru Slovanu chýbal herný líder, ktorý by ostatných strhol, zároveň pridal, že ak bude Spartak takto pokračovať, dostane sa do pohárovej Európy.


Trnavčania na jeseň so Slovanom dvakrát prehrali. Na Tehelnom poli pod vedením Mariána Šarmíra 0:2 a doma pod taktovkou Norberta Hrnčára dokonca 0:3.

 

V oboch prípadoch tréneri ordinovali mančaftu skôr opatrnejší herný štýl vychádzajúci z defenzívneho poňatia hry a snahami o brejky.

 

Radosť realizačného tímu Spartaka po záverečnom hvizde rozhodcu. Foto: Lukáš GrinajSúčasný kouč červeno-čiernych Michal Gašparík zvolil odvážnejšiu taktiku a bol za ňu odmenený troma bodmi.

 

Andeli nedávali súperovi dýchať miestami už na jeho polovici, vysoko napádali, zviedli s lídrom tabuľky vyrovnanú partiu a za emóciu, ktorú dali do stretnutia, boli napokon odmenení troma bodmi.


Nebolo by férové vyzdvihovať výkony jednotlivcov, na ihrisku nebol v trnavskom drese slabý hráč.

 

V dvoch vetách dokonale zanalyzoval princípy trnavského víťazstva Michal Gašparík tesne po zápase v rozhovore pred televíznymi kamerami:

 

„Slovan má jednoznačne lepšie individuality, ale my máme lepší tím. A dnes vyhral lepší tím.“ 


Do bodky súhlasíme.

 

Už len s dodatkom, že silný kolektív kreuje aj realizačný tím. A v tomto smere sa v Trnave v zime očividne do výberu trafili.

 

Pozápasový pokrik v kabíne mal na starosti Martin Mikovič. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama