Futbalová glosa: S Dolnými Orešanmi sme vypili Kulíšek horkosti až do dna

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: S Dolnými Orešanmi sme vypili Kulíšek horkosti až do dna

Ilustračné foto: archív trnavskyhlas.sk

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Dolné Orešany 2:3 (0:2).

v živote prichádzajú existenčné  otázky, rodinné, celospoločenské aj športové situácie, ktoré nás nútia pýtať sa:
„Existuje pofutbalový život?“

Ak áno, mám to vymyslené. Vo futbalovom nebi (akéi/y?) prihrávam Jarovi Mačákovi v Rimavskej Sobote v 87. minúte na 3:1, v oslave gólu na mna skočí Jeďo, ktorý dovtedy hral falošné krídlo.

Toto mám takú časovú slučku, že čo sa nezunuje.

Peklo a peklo pre zlých fotbalistov bude maďarská liga. Polroka sa budeš učiť názov, pravidelne zablúdiš, ak konečne trafíš, tak ti zrušia klub.

Ajn bischjen takovej rozvěrnej úvod, len také intro, ako opäť sme epicky vybuchli.

Hráme o posledné miesto v tabuľke v priamom súboji, okrem 2 hráčov nám nikto nechýba. Na ihrisku Chuck Norris, Sly, Arnie, Dolph Lundrgren a v zálohe Jean Claude a na ľavo však vám Dáme.

Vybehneme na súpera, prvé 4 minúty super, Cigy v orešanskej bráne vyrovnáva Severnú vežu do šiestej rána.

Piata minúta, roh, z ničoho nič na našej strane, v našej päťke nikde nikoho, načo? Kulíšek horkosti až do dna.

0:1.

Šance máme, ale máme čas. Štyri priame kopy. Také, že žiaci po každom druhom si tlapkajú. Né, my sa chytáme za hlavy.

Na chvíľu nás vyslobodí Andy Q.

Je 37. minúta, lavačkou z voleja rutinérsky pošle rohový kop do vingla.

1:1.

Slabšia chvíla rozhodcu a po faule na brankára sa k vyrazenej lopte dostal hráč súpera a zase o gól.

1:2.

Predtým Andy Q.  prebral loptu na čiare, z prava zasekol dvoch obrancov, ale Cigy v bráne hostí sa stihol vyrovnať a umiestnenú strelu kryl.

Polčas.

Priháralo nám, ale všetko alle offen, jak sa hovorí Hontianskych Nemcoch. Dreme, dreme, jak dreziny, ale nejde to od nohy, chýba nám štvrtá lobda.