Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ďalšia nová tvár v Spartaku, andelom sa upísal stredopoliar Samuel Štefánik

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.6.2022, 10.53, Ján Král

Tréner Gašparík si od hráča sľubuje skvalitnenie herného prejavu mužstva v ofenzíve.

Ďalšia nová tvár v Spartaku, andelom sa upísal stredopoliar Samuel Štefánik

Samuel Štefánik pri podpise zmluvy s prezidentom Spartaka Petrom Machom. Foto: Ján Král

reklama

 

Okrem Lukáša Štetinu podpísal v pondelok so Spartakom dvojročnú zmluvu aj Samuel Štefánik. Tridsaťročný kreatívny stredopoliar sa vracia na Slovensko po anabáze v poľskej LKS Nieciecza.


"Trnava má veľkú futbalovú históriu, v poslednej sezóne získala aj slovenský pohár. Teším sa, že sme sa dohodli. Niektorých chalanov poznám osobne, s Martinom Mikovičom som hrával, s ďalšími sme sa stretli v mládežníckej reprezentácii alebo sme nastupovali proti sebe," povedal Štefánik.


Stredopoliar s dobrou rozohrávkou sa v niektorých dueloch poľskej ligy objavil aj na krídle. Jeho pozícia je však v strede ihriska.

reklama


"V Niecieczi som zažil dve odlišné sezóny, v prvej sme všetko vyhrávali a postúpili sme. V najvyššej súťaži sme boli síce herne dobrí, nenazbierali sme však dostatok bodov a napokon sme vypadli," pokračoval.


Štefánik začínal s ligovým futbalom v Trenčíne, kde patril ku kľúčovým futbalistom. Nasledoval prestup do holandského Nijmegenu, odkiaľ sa časom vrátil a obliekal dres bratislavského Slovana.

 

Následne odišiel do Podbeskidzie, potom do Nieciecze a stihol ešte aj krátku anabázu v Podbrezovej.

 

Samuel Štefánik. Foto: Ján Král

 


V Trnave bude nosiť číslo 8, ktoré preberie po odchádzajúcom Jakubovi Gričovi.


 „Hľadali sme alternatívy do stredu ihriska, o niečo viac kreatívnejších hráčov. Stred nám síce výborne fungoval z pohľadu defenzívy, ale niekedy sme mali problém so strieľaním gólov a kľúčovými finálnymi prihrávkami. Od Sama očakávam, že v mužstve pomôže s ofenzívnou kvalitou. Je zvyknutý na systém, aký hrávame, vyrastal v ňom, verím, že je to hotový hráč, ktorý dokáže okamžite nastúpiť,“ povedal na margo novej posily tréner Michal Gašparík.

 


Andeli ešte neskončili s príchodmi a hľadajú vhodné typy do mužstva.

 

"Štetina je obranca, ktorý bude určite prínosom. Prichádza po pôsobení v Sparte Praha. Takisto veríme, že nám pomôže Štefánik. Tréner Gašparík mal oboch hráčov vyskautovaných, boli prvou voľbou po odchode Škrtela a Griča. Namiesto zraneného Rusova prišiel Vantruba, do tímu pribudol talentovaný Oseni. Budeme sa snažiť ešte zohnať  hráča, ktorý môže priniesť do mužstva nadstavbu," uviedol prezident Spartaka Peter Macho.

 

---

Lukáš Štetina o príchode do Spartaka: Teším sa na trnavských fanúšikov

---


 

K tímu sa už pripojí aj Ristovski

Spartak v pondelok ráno odcestoval na kondično-herný pobyt do Slovinska. Svoj prechodný tábor si andeli rozložia v kúpeľnom meste Radenci.

 

Tréner Michal Gašparík tu bol svojho času na sústredení ešte ako hráč Górniku Zabrze a prostredie dobre pozná, preto padla voľba na túto lokalitu.


Navyše, červeno-čierni tu absolvujú tri zaujímavé medzinárodné konfrontácie. Postupne sa stretnú s tímami NK Maribor (22.6. o 17:30 v Radenci), Partizan Belehrad (28.6. o 18:00 v Kidričeve) a Dinamo Záhreb (1.7. o 18:00 v Lendave).


S výnimkou mládežníckych reprezentantov Kóšu a Ujlakyho, ktorí aktuálne absolvujú európsky šampionát hráčov do 19 rokov, budú mať trnavskí tréneri k dispozícii kompletný káder. 


K tímu sa pripojí v Slovinsku už aj útočník Ristovski, ktorý mal predĺžené voľno, keďže hral zápasy Ligy národov za reprezentáciu Severného Macedónska.

 

Rovnako už je s tímom aj brankár Dominik Takáč, ten bol v nominácii slovenského národného tímu.

 

Kto absolvuje sútredenie?
Brankári:
Takáč, Kamenár, Vantruba
Hráči: Mikovič, Koštrna, Tumma, Čurma, Boledovič, Bolaji, Benovič, P. Karhan, Bukata, Iván, Procházka, Savvidis, Bamidele Yusuf, Kozak, Azevedo, Oseni, Olejník, Boateng, Štetina, Štefánik, Ristovski

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama