Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka Gašparík: V našich silách je, aby sme postúpili

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.7.2022, 18.14, Ján Král

Od waleského protivníka očakáva tréner Trnavy kvalitnú defenzívu.

Tréner Spartaka Gašparík: V našich silách je, aby sme postúpili

Michal Gašparík. Foto: Lukáš Grinaj

JM 2
reklama

 

Tréner trnavského Spartaka Michal Gašparík má pred úvodným zápasom druhého predkola Európskej konferenčnej ligy s waleským AFC Newtown k dispozícii kompletný káder.

 

Žiadne zranenia z trnavského tábora s výnimkou dlhodobo zraneného brankára Rusova nie sú hlásené.


"Som rád, že máme aj veľa možností v zostave aj kvalitnú lavičku, takže môžeme v prípade potreby s vývojom zápasu niečo spraviť," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.

reklama


Od súpera z Walesu očakáva v trnavskom dueli pevnú defenzívu a snahu o brejky. 


"Hrávajú dvoma systémami 4-2-3-1 alebo 3-5-2, pri bránení to zatvárajú na vlastnej polovici do päťčlennej obrany. Majú systémovo solídne prepracovanú defenzívu, bránia v hlbokovom a prehustenom bloku. Niečo také očakávam aj v prvom zápase v Trnave. V domácom prostredí vyzerajú trochu inak. Verím, že neinkasujeme a nejaký ten gól dáme, aby sme mali čo najlepšiu východiskovú pozíciu do odvety," pokračoval Gašparík.


Lodivod andelov vníma, že od jeho zverencov sa očakáva postup cez Newtown. "V našich silách je, aby sme postúpili, sme papierovým favoritom. V ďalšom predkole, ak by bol naším súperom Raków Czestochowa, už bude jasným favoritom súper, ktorý má výrazne vyšší rozpočet. Musia ale najprv postúpiť cez Astanu, ktorá by bola pre nás opticky hratelnejšia," podotkol k pohárovým ambíciám.


Zápas Spartak Trnava - Newtown sa bude hrať vo štvrtok 21. júla s výkopom o 20:30. Meteorológia hlásia horúce slnečné počasie, teplota sa môže mimo tienistých miest počas dňa šplhať až k štyridsiatke.


"V horúcom počasí má vždy výhodu tím, ktorý drží loptu. Súperovi by malo z tohto pohľadu ubúdať viac síl, z Ostrovov nie sú zvyknutí na takéto teplo. Máme k dispozícii päť striedaní, tak verím, že sa s podmienkami vysporiadame," dodal.


Waleský Newtown predzápasovú tlačovku zrušil pre meškajúci let. Mužstvo sa ubytuje v Bratislave a v Trnave vo večených hodinách absolvuje tréning. 


Na duel sa predalo vyše 2000 lístkov, ďalších tisíc permanentkárov má vstup voľný. Vstupenky sú v predaji aj v stredu a vo štvrtok, dá sa teda očakávať ešte výrazný nárast počtu divákov.


Spartak v stredu ohlásil prestup Erika Daniela z bratislavského Slovana. Na dvojzápas s Walesanmi ešte k dispozícii nebude, klub ho môže zaregistrovať na súpisku pre medzinárodné pohárové duely až pre prípadné tretie predkolo.


K tímu sa pripojí vo štvrtok na predzápasovom tréningu, v nedeľu môže absolvovať trnavský debut v lige proti Banskej Bystrici.


Danielov príchod si vyžiada aj jeden transfer smerom von z klubu, Gašparík meno zatiaľ nekonkretizoval, pôjde však o krídelníka.
"Možno ešte jeden hráč príde, ale aj keby to nevyšlo, s posilnením kádra som spokojný,"  doplnil Gašparík.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama