Trnavské rybníky
reklama

Na základnej škole na Kopánke môže naraz voliť až 36 ľudí

AKTUALITY - Voľby | 29.10.2022, 08.51, Ján Král

Na Kopánke volili hneď ráno hlavne ľudia, ktorí buď cestovali mimo Trnavu alebo majú počas dňa iné povinnosti.

Na základnej škole na Kopánke môže naraz voliť až 36 ľudí

Manželia Kramárovci volili skoro ráno, keďže ich čakajú cez deň povinnosti. Foto: Ján Král

reklama

 

Slovensko zažíva veľkú volebnú sobotu. V Spojených voľbách si občania volia primátora či starostu, mestských resp. obecných poslancov ale tiež župana a poslancov do krajského zastupiteľstva.


Volebné miestnosti budú otvorené do 20:00, niektorí ľudia však vybavili hlasovanie hneď ráno. Na Základnej školy na Námestí slovenského učeného tovarišstva v Trnave prichádzali voliči k urnám hneď od spustenia hlasovania.


"Cestujeme mimo Trnavy, na voľby však chodievame pravidelne, takže sme ich nechceli vynechať ani tentoraz. Rozhodnúť môže aj jeden hlas," povedali manželia Srnčíkovci, ktorí čakali pred vstupom do budovy už tesne pred siedmou.

Trnava - Kamenáč
reklama


Medzi prvými prišiel voliť aj Andrej Kramár s manželkou Denisou. "Mám už o ôsmej iné pracovné povinnosti, idem na školenie, preto sme prišli takto zavčasu," povedal A. Kramár.


Na škole na Kopánke vytvorili štyri volebné miestnosti. V každej je deväť hlasovacích plent, naraz teda môže voliť až 36 ľudí. 

 

Volebná miestnosť v triede 1.A.

 


Nakoľko ľudia vyberajú zastupiteľov do mesta i do Trnavského samosprávneho kraja, trvá samotný volebný akt dlhšie a preto bolo navýšenie hlasovacích kabín potrebné.


"Hlasovacie hárky sú vizuálne oddelené, takže to nie je nič zložité. Vúckarské listiny sú modré, mestské biele. Kandidátov je však priveľa, preto odporúčam si vybrať tých svojich už doma a pripraviť si ťahák s ich číslami a menami," poradil Kramár.

 

---
Kto kandiduje? Pozrite si zoznam kandidátov do mestského zastupiteľstva Trnavy TU a do Trnavského samosprávneho kraja TU
---

Rúška ani respirátory sú vo volebných miestnosťach odporúčané, hoci nie povinné. Pre záujemcov ich však pri vstupe pripravili.

 

 

V Trnave zriadili 46 okrskov a volebných miestností. Oproti predošlým rokom niektoré zrušili. Napr. obyvatelia trnavskej Kopánky, ktorí boli zvyknutí voliť na Ľudovej ulici, majú svoj okrsok na spomínanej základnej škole.


Medzi takých patrí aj Žofia Halásová, pre ktorú mali voľby na škole špeciálny význam, keďže ju tri desaťročia viedla z pozície riaditeľky.


"Táto škola je moja srdcová záležitosť. Veľmi rada som sa do týchto priestorov vrátila. Predtým sme mali volebnú miestnosť v škôlke na Ľudovej, ktorá však tiež patrila pod správu školy. Takže sa vlastne nič nezmenilo, prišla som sem rada," usmiala sa Halásová.

 

Žofia Halásová bola dlhé roky riaditeľkou školy, kam prišla voliť.

 


"V médiách som zachytila, že zrejme príde voliť viac ľudí, nakoľko sú voľby spojené. Obávala som sa, že by sa to nakopilo a dlho by som musela čakať. Zároveň varujem vnúčence, chcem sa im venovať, tak som si privstala a prišla už krátko po siedmej hodine," dodala.

 

--- --- ---
V priebehu soboty vám budeme na portáli www.trnavskyhlas.sk prinášať volebné spravodajstvo, po skončení hlasovania budeme monitorovať výsledky a prinesieme zaujímavosti aj z volebnej noci. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama