Trnavské rybníky
reklama

Spartak po sústredení na Malte zúžil káder, Ikugar a Olejník idú na hosťovanie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.1.2023, 09.13, Ján Král

Obaja hráči trénera Gašparíka presvedčili, chce im však dopriať väčšiu minutáž, ako by dostali v Trnave.

Spartak po sústredení na Malte zúžil káder, Ikugar a Olejník idú na hosťovanie

Stanislav Olejník (v čiernom) v dueli proti Trenčínu. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka sa v noci zo štvrtka na piatok vrátili z herného sústredenia na Malte, kde absolvovali okrem tréningových jednotiek aj Tipsport Cup.

 

Ako je známe, na turnaji obsadili konečné piate miesto, keď v súboji o umiestnenie zdolali Trenčín 2:1.


Prvenstvo si napokon odniesol Sandhausen, ktorý vo finále zdolal rakúsky Tirol 3:2. V dueli o bronz porazil Liberec ligového konkurenta zo Zlína 3:0.

ŠUPA technika
reklama


Tréner Spartaka Michal Gašparík po ukončení pobytu na Malte oznámil ďalšie novinky týkajúce sa hráčskeho kádra. Útočníci Kenneth IkugarStanislav Olejník strávia jarnú časť na hosťovaní v iných kluboch.


Obaja boli už počas jesennej časti na výpožičke v druhej lige, teraz sa vracajú k známym trénerom, i keď pokým Olejník ide späť na Myjavu, Ikugar, ktorý pôsobil v Trebišove, bude pôsobiť na inej adrese.

 

Hrávať bude najvyššiu súťaž za Zlaté Moravce, kam sa počas zimy presunul aj tréner Gergely Geri, ktorý ho viedol na východe republiky.


„Tréneri sme sa zhodli na tom, že Ikugar nás presvedčil a viem si predstaviť, že by tu ostal. Momentálne tu však máme Ristovkeho, Taiwa a stále je tu ako hrotový útočník aj Boateng. Ikugar je typologicky úplne iný a možno by sa nám aj v nejakých zápasoch hodil, vedeli by sme ho využiť. Nevieme mu však garantovať, že by mal vyššiu minutáž a myslím si, že mladému hráčovi v progrese viac pomôže, aby hrával pravidelne. V Zlatých Moravciach by mal byť útočníkom číslo jeden, bude hrať v lige a môžeme si ho za ten polrok odsledovať ako sa presadzuje a na čom sme,“ vysvetlil svoje rozhodnutie tréner Gašparík.


Spartak tak bude mať na hosťovaní v najvyššej súťaži dvoch hráčov. Okrem Ikugara aj Gergelyho Tummu (Liptovský Mikuláš), ktorí môžu získavať skúsenosti a v lete sa stať plnohodnotnými členmi kádra.


„Čo sa týka Olejníka, tiež je to veľmi mladý hráč, ktorý potrebuje čo najvyššiu minutáž, lebo vtedy sa najlepšie posúva. Nestačia len tréningy, ale potrebuje hrať. Ja by som si ho aj nechal, lebo vyzeral dobre v príprave, tréningoch a aj posledný zápas proti Trenčínu odohral veľmi solídne. A to ani nenastúpil na svojej pozícii, ale z krídla. Je vidno, že je to dobrý futbalista, ktorý má budúcnosť pred sebou, keď bude na sebe makať. Musí ešte pridať a on to vie, lebo to mu niekedy vyčítame. Verím, že ak pôjde naspäť do Myjavy, tak sa tam presadí aj gólovo, dvihne si sebavedomie a vráti sa ako ešte lepší hráč,“ dodal Gašparík.


V Spartaku musia riešiť aj nečakanú novinku. Pôvodne mali andeli stráviť týždeň v domácich podmienkach a potom sa ešte na pozvanie Aalborgu vrátiť na ďalší týždeň na Maltu.

 

Dánsky klub však napokon svoj zámer zrušil. Na svojom webe uvádza, že namiesto na Maltu napokon smeruje na sútredenie do Španielska. Andeli sa tak budú pripravovať v domácich podmienkach.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama