Trnavské rybníky
reklama

Čo by pre klub neurobil? Prezident Spartaka Macho pripravil ihrisko pre tréning

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.2.2023, 12.30, Ján Král

Za svoje súkromné auto zapriahol valec a prerovnal ihrisko v Červeníku, aby tu spartakovci mohli absolovať taktický tréning pred piatkovým zápasom s Ružomberkom.

Čo by pre klub neurobil? Prezident Spartaka Macho pripravil ihrisko pre tréning

Peter Macho vo svojom aute so zapriahnutým valcom. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Prezident trnavského Spartaka Peter Macho dokazuje, že nie je tuctovým futbalovým manažérom, ale že klub nosí v srdci a dokáže pre červeno-čierne farby urobiť aj veci, pri ktorých bežných funkcionárov nevidno. 


Keď dva roky dozadu napadlo deň pred zápasom s Michalovcami 20 centimetrov snehu, zorganizoval brigádu a spolu s mládežníckymi trénermi a trávnikármi do noci odhŕňal z ihriska bielu pokrývku


Teraz čaká na andelov už v piatok prvý ligový duel. Vo februári ešte nie sú prírodné terény ideálne, od trénerov však vyšla požiadavka absolvovať taktický tréning na prírodnom trávniku.

ŠUPA technika
reklama

 

V ústrety vyšiel Spartaku neďaleký Červeník, ktorý je známy ihriskom s kvalitným trávnikom. Počas zimy však ani v tejto obci nie je trávnik v ideálnom stave. 


A keďže domáci z technických príčin nedokázali ihrisko povalcovať vo vlastnej réžii, Peter Macho neváhal a v utorok prišiel trávnik prerovnať osobne.

 

Za svoje BMW zapriahol valec a po hodine strávenej za volantom dostal hraciu plochu do aktuálne najlepšej možnej podoby.


„Tréner Gašparík chce robiť prípravu na zápas na ihrisku, ktoré má reálne zápasové rozmery. Snažil som sa vybaviť ihrisko v Červeníku, kde mi povedali, že sú ochotní nám vyjsť v ústrety, len majú momentálne problém s traktorom a navyše narýchlo to ani nemá kto povalcovať. Keďže som chcel, aby sa tu tréning uskutočnil, povedal som, že pre mňa nie je problém to povalcovať aj s mojim autom,“ povedal Peter Macho.

 

Netradičný záprah na ihrisku v Červeníku.

 


Vo futbale si prešiel všetkými úrovňami, klub z jeho rodných Malženíc vytiahol z predposlednej až na čelo tretej ligy.

 

Vie, čo obnáša robiť futbal v amatérskych podmienkach a v profesionálnych spartakovských preto nedbá priložiť ruku k dielu, keď si to situácia vyžaduje.


„Snažím sa vždy hráčom vytvoriť najlepšie podmienky, aké sa dajú, aby som si nemusel vyčítať, že som niečo mohol urobiť lepšie. Už som sa vďaka tomu naučil aj lepšie stráviť prehru, vždy si poviem, že každá taká strata bodov je len odložené víťazstvo,“ pokračuje Macho.


„Viem, že futbal nie je len o športovej výkonnosti ale aj o hlave. Aj hráči sú len ľudia, vplýva na nich množstvo faktorov. Tiež majú svoje radosti aj starosti. Konečný úspech ovplyvňuje veľmi veľa vecí. Pokiaľ má napr. niekto osobný problém, chcem, aby mi o tom povedal a snažím sa mu pomôcť, aby sme vec vyriešili. Klub musí fungovať ako rodina,“ doplnil.

 

Ihrisko valcoval Peter Macho približne hodinu.

 


Spartaku zahrali do karát výsledky úvodného jarného kola. Po víťazstve v Liptovskom Mikuláši a remíze medzi Dunajskou Stredou a Slovanom stráca na belasých už len päť bodov a na DAC len dva. 


Ďalší krok za úspešnou sezónou môžu Trnavčania urobiť už v piatok 17. februára, keď o 17:30 nastúpia na domáci duel s Ružomberkom. 


Kým andeli bojujú o špicu tabuľky, Liptáci potrebujú body, aby sa po základnej časti Fortuna ligy dostali do prvej šestky. Možno teda očakávať ďalší duel, kde pôjdu hráči na hranu.

 

„Ružomberok je zdravé slovenské mužstvo, ktoré nemôžeme podceniť. Jeho aktívna hra sa mi páči, imponuje mi ich štýl, že postavili klub na slovenských hráčov. My sme však Spartak Trnava, kvalita je na našej strane a preto musíme ísť od prvej minúty za víťazstvom. Určite to nebude ľahký zápas, ale musíme ísť do každého zápasu s tým, že ho vyhráme. Kto chce hrať za Trnavu, musí sa naučiť vyhrávať a znášať tlak a zodpovednosť s tým spojenú. Hráči, ktorí na to nebudú mať mentálnu silu, budú musieť v budúcnosti odísť,“ dodal Macho.

 

Spartakovcom sa bude na ihrisku dobre trénovať.

 

 

Lístky na súboj Spartak - Ružomberok už sú v predaji, zakúpiť sa dajú online na tomto linku.

 

Spartak na duel znova otvorí detský sektor, do ktorého sa zdarma dostanú deti do 15 rokov, ktoré prídu aspoň v desaťčlennej skupine zo školy či športového oddielu.

 

Bezplatne môžu prísť tiež všetky deti a mamičky, to znamená, že z rodiny si lístok musí kúpiť len otec.

 

Na využitie tohto benefitu sa prihlásiť vopred prihlásiť na office@fcspartaktrnava.com. Stovka z prihlásených, ktorí prídu ako prví na štadión, získajú okrem toho aj voľný vstup do kina CINEMAX a do Aquaparku Trnava.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama