Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Malom Berlíne bude po fajronte znova Fajront. Prídu Nvota a Hosťovecká

AKTUALITY - Trnava | 25.5.2023, 17.28, prispievatelia

Najbližšie vydanie talk show Fajront naplánovali v Malom Berlíne na posledný májový pondelok od 19.00.

V Malom Berlíne bude po fajronte znova Fajront. Prídu Nvota a Hosťovecká

Jedným z hostí bude Jakub Nvota. Foto - zdroj: Malý Berlín

reklama

 

Po dvojmesačnej prestávke si svoje miesto v programe kultúrneho centra Malý Berlín opäť nájde talk show Fajront.

 

Neformálne rozhovory moderátora Andreja Zvolenského s ľuďmi „trnavského typu“ sa vrátia 29. mája o 19:00. Druhé vydanie zaostrí na hokej aj na divadlo a kabaret.

 

Pozvanie na Fajront prijali prezidentka hokejového klubu HK Gladiators Trnava Adriana Hosťovecká a režisér, dramaturg a zakladateľ Túlavého divadla Jakub Nvota

Ružový park
reklama

 

Práve druhý menovaný sa do Malého Berlína vracia pravidelne s kabaretom Žltý kanárik. Mesiac čo mesiac býva veľká sála kultúrneho centra vypredaná.

 

Vtipné reakcie na aktuálne témy, ktoré pokrýva Nvota autorsky, lákajú desiatky Trnavčanov. Tentoraz sa však režisér nebude mať možnosť pripraviť.

 

„Ako hosť sa budem pokúšať prekvapiť. Výnimočne nielen divákov, ale hlavne sám seba. Najmä spontánnosťou a úprimnosťou. Talk show, to je žáner, v ktorom človek nemôže nič predstierať,“ priznáva Nvota.

 

Na Fajronte dostávajú priestor ľudia viac či menej súvisiaci s Trnavou. Jakub Nvota medzi nich rozhodne patrí – nielen preto, že tu vyrástol a pravidelne sa sem vracia. Už počas svojich študentských čias tu položil základy úspešného Túlavého divadla.

 

„Rozhodne sa považujem za človeka trnavského typu. Vyrástol som tu, mám k Trnave veľmi blízko, myslím si, že tunajšia mentalita je špecifická a veľmi hlboko vo mne uložená,“ vysvetľuje režisér to, že je do talk show zavolaný právom.

 

Po futbalovo-hudobnej debate v marci sa tentoraz Ján Janočko a Andrej Zvolenský, stojaci za výberom hostí, rozhodli vytiahnuť na svetlo reflektorov hokejové a javiskové témy. 

 

Adriana Hosťovecká je hokejovou mamou Martina Fehérváryho, Maxima Čajkoviča či Adama Ružičku. Jakub Nvota je zasa divadelným otcom Žltého kanárika.

 

Zdalo by sa, že s hokejom nemá nič spoločné, nie je to však celkom pravda. „Milujem hokej. Celé hodiny sa naň vydržím dívať. Ale nikdy som ho nehral. Tak, ako ďalších 5 miliónov Slovákov, aj ja som špičkový reprezentačný tréner, keď na to príde!“ hovorí so smiechom hosť Fajrontu.

 

Májová talk show Malého Berlína sa uskutoční len deň po finále Majstrovstiev sveta v hokeji. Kto ich vyhrá, to ešte nevieme predpovedať. Či si hostia vyskúšajú v „prestávke medzi tretinami“ streľbu na bránku, to zatiaľ nechávajú tvorcovia v tajnosti.

 

Ak by taká ponuka prišla, Jakub Nvota by podľa svojich slov váhal: „Ja nie som herec, ktorý hneď odhodí zábrany a vrhne sa do hocičoho, ja som skôr režisér, ktorý skúma všetko z diaľky… Ale vlastne… prečo nie?“ 

 

V téme oblečenia je však Nvota priamočiarejší. Diváci, zvyknutí skôr na slušivé sako, sa možno dočkajú odvážnejšieho outfitu. „Hokejový dres by mi naozaj nevadil,“ dodáva s úsmevom Jakub Nvota.

 

Najbližšie vydanie talk show Fajront naplánovali v Malom Berlíne na posledný májový pondelok od 19.00.

 

Lístky sú v predpredaji za zvýhodnenú cenu na webe kultúrneho centra za priateľských 5 eur.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama