Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: V Bukovej síce penilo pivo, ale zápas stál za to

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 26.5.2023, 09.43, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Bukovej síce penilo pivo, ale zápas stál za to

Foto: Peter Vozár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Buková - Hrnčiarovce 0:1 (0:0).

 

Milí priatelia,
V podstate celý súťažný ročník 9. ligy smeroval k bitke v Karpatoch, zápasu o postup medzi najväčšími ašpirantmi, Bukovou a Hrnčiarovcami.


Na šláger kola, alebo rovno celej súťaže bol zvedavý celý okres, akože fakt, k videniu boli osobnosti, známe postavy aj postavičky, každý sa tam môže nájsť, od Abrahámu až po Zvončín.

ŠUPA technika
reklama


A to ani Abrahám neni v okrese.


Pekná divácka kulisa videla od úvodu bojovné stretnutie, s pozornou defenzívou na jednej i druhej strane. O nalomenie sa v 7. minúte pokúsil filigránsky Queto z tímu Hrnčiaroviec, keď lobom z 30 metrov mieril iba kúsok nad.


Bojovalo sa o každý meter ihriska, ani jeden tím nechcel dať žiadnu loptu zadarmo. Napriek obrovskej bojovnosti sa hralo čisto, čomu napomohla aj rozhodcovská trojica, ktorá celý zápas zvládla s obrovským prehľadom.


Napriek pozornej obrane sa do typického zakončenia hlavou dvakrát dostal Sedlo, prvá hlavička len tesne minula cieľ, druhú vykopával spred brány stopér domácich.


Obdobná situácia sa opakovala aj na druhej strane, kedy na bránkovej čiare už prekonaného Kuba zastúpil Luskáč.

 

Skvelú mrštnosť preukázal Kubo Hornáček aj po štiplavej delovke k tyči domáceho Hercega.


Polčas bezgólová plichta.


Druhá časť pokračovala tempom tej prvej, súboje sa zvádzali o každý meter, arbitri však držali bojovnosť oboch tímov pevne v rukách.


Do zakončenia sa stále viac dostávali domáci zadáci, proti bol však výborne chytajúci Kubo Hornáček, ktorý dva čisté góly chytil. Lenže to v bufete veľmi penilo pivo, a tak som pri čakaní naň zostal ušetrený infarktových stavov.


Jednu prudkú delovku pod brvno som videl aj z bufetu a tiež bravúrny Kubov zákrok.


Čo som však videl veľmi dobre, bol gól, ktorý s pomocou domáceho Hercega strelil Miloš Turanský.


Bukovčania sa veľmi dobre pripravili na Dudka a po celý zápas mu neumožňovali úniky po pravej strane, lenže my sme vytiahli ďalší tromf na opačnej strane a to behavého Miloša.

 

O tom som ani nepísal, aby neušili taktiku aj na neho a tiež, lebo bol zranený, ale aj s Quetom sa stihli uzdraviť v najvhodnejší čas.


Situácia pred gólom. Na polovičnej čiare Miloš zabojoval, loptu si v šprintérskom súboji po ľavej strane naviedol až do šestnástky domácich, naslepo centroval do päťky a prudkú loptu si nešťastne do vlastnej brány zrazil Herceg.


72. minúta, 0:1.


Trochu zaskočených Bukovčanov mohol ešte viac potopiť Roman Jakabovič po peknej kombinácii s Milošom, radosť a prvý seniorský gól mu reflexívnym zákrokom zmaril domáci gólman.


Pri lepších vzájomných zápasoch s Bukovou bola jedným z dobrých riešení aj remízka, ale ak siahame na víťazstvo a do konca zostáva 20 minút, bola by škoda nevyužiť to.


Gól dodal hrnčiarovskej squadre novú energiu do kŕčových žíl a posledné minúty išli hráči vyslovene na doraz.


Pri čistej šanci neviemkoho, lebo pivo stále penilo, sa ešte raz zaskvel Kubo, stav sa teda nemenil a po konci na ukazovateľovi skóre svietilo pre Hrnčiarovce víťazstvo 0:1.


Za tvrdý, ale fér súboj si oba tímy vyslúžili záverečný potlesk oboch táborov fanúšikov, aj nezainteresovaných divákov. .


Situáciu teda máme vo vlastných rukách, bodovo sme na tom rovnako s Bukovou, tri vzájomné zápasy sú však remíza, 2 výhry v náš prospech, máme o zápas menej, tož to sa dá povedať, že vidíme svetlo na konci tunela.


A niekto mi tuším niečo hovoril, že mám napísať, ale jak je mojim dobrým zvykom, z deravej hlavy mi to vyfúklo hneď za kameňolomom.


Tak to môže dodať do komentov.

 

Nazdáááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama