Trnavské rybníky
reklama

Spartak rokuje o príchode ďalších posíl, známe sú už štyri odchody

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.6.2023, 12.46, Ján Král

O plánovaných zmenách v kádri trnavského Spartaka sme hovorili s prezidentom klubu Petrom Machom.

Spartak rokuje o príchode ďalších posíl, známe sú už štyri odchody

Peter Macho (v pravo) s najnovšou akvízicou klubu Filipom Bainovičom a Martinom Škrtelom. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ako vnímate novú posilu Spartaka Filipa Bainoviča z Trenčína a prečo padla voľba práve na tohto hráča?
- Bainovič nás zaujal nielen vo vzájomných zápasoch, ktoré sme hrali proti Trenčínu. Bavili sme sa o ňom v klube viacerí, vrátane hráčov. Martin Škrtel jeho výkonnosť skautoval vo viacerých dueloch a taktiež nám ho odporučil. Tréner Gašparík si hráča vie predstaviť vo svojom systéme, má tiež dobré čísla, čo sa týka gólov aj asistencií. Veľmi dobré refencie sme dostali od jeho bývalých trénerov, ktorí ho označili za futbalistu s vodcovskými schopnosťami. I preto sme volili zmluvu na tri roky.

 

 

Ako sa bude ďalej meniť káder?
- Zmluvy sa skončili Čurmovi, Azevedovi, Ivánovi a Savvidisovi. So zotrvaním týchto hráčov už  nepočítame. Potom sú tam ešte otvorené veci, máme aj hráčov pod zmluvou, ktorým umožníme nájsť si nové pôsobisko. Predĺžili sme kontrakt s Procházkom, už len formality zostávajú k predĺženiu spolupráce s Bukatom a na dobrej ceste je dohoda s Kamenárom. Okrem Bainoviča sme už v zime podpísali pre nový ročník aj Azanga, pracujeme ešte na príchode štyroch – piatich hráčov, ktorí sú vo veku do 25 rokov. Radi by sme priniesli novú a mladšiu krv do kádra.

 

 

Objavili sa aj ponuky na vašich hráčov?
- Momentálne nemáme na žiadneho hráča ponuku.

ŠUPA technika
reklama

 

 

Ako to vyzerá s Erikom Danielom, okolo ktorého sa v médiách špekuľovalo s presunom do Maďarska?
- Žiadna konkrétna ponuka na hráča neprišla, je pod zmluvou. A pokiaľ viem, v maďarskej druhej lige nemôžu hrať cudzinci.

 

 

Ako sa vyvíja situácia ohľadne Taiwa, ktorému sa skončilo hosťovanie z dánskeho SonderjyskE?
- Taiwo sa k nám prišiel rozohrať, čo sa aj podarilo. Jeho príchod nemáme v našich rukách, keďže to nie je to náš kmeňový hráč. Jeho materský klub premýšľa, že by si ho ponechal. Registruje na neho údajne aj iné ponuky. Takisto sme na prestup hráča dali ponuku aj my. Môžem ubezpečiť fanúšikov, že o Taiwove služby bojujeme, jeho získanie je pre nás dôležité. Ak bude chcieť hrať za Spartak, urobíme všetko, aby sme sa s jeho klubom dohodli.

 

 

Malženice, ktoré sú akoby béčkom Spartaka, ste svojho času prebrali v ôsmej najnižšej súťaži. Čo pre vás znamená postup klubu až do druhej ligy?
- Máme možnosť posunúť mužstvo dopredu v spolupráci so Spartakom. Keď som futbal v Malženiciach robil sám, ťarcha bola len na mojich pleciach. Postup do druhej ligy je aj zásluha majiteľov Spartaka, ktorí boli ochotní mi pomôcť a vidia, že druhá liga dá zmysel aj Trnave. Robili sme to vyslovene pre mladých hráčov z okolia Trnavy ale tiež pre cudzincov, ktorí prídu do Spartaka a potrebujú sa aklimatizovať. Druhá najvyššia súťaž lepšie ukáže, či je hráč použiteľný aj pre profi futbal. A naopak, ak sa nepresadí ani v druhej lige, nebude mať logicky ani na to, aby sa presadil v áčku.

 

 

Kde budete hrávať domáce zápasy?
- Verím, že dostaneme na úvodné mesiace výnimku pre štadión v Malženiciach. Mali sme rôzne scenáre, ale momentálne infraštruktúra areálu v obci predčila aj mestá v okolí Trnavy. Po zimnej rekonštrukcii spĺňa budova so šatňami parametre pre druhú ligu. Potrebujeme len dobudovať tribúny, aby sme mali aspoň tisíc miest na sedenie. To sa budeme snažiť postupne splniť. 

 

 

Spartak oslavuje sté výročie založenia klubu. Čo hovoríte na slávnosť v divadle a novú knihu?
- Keď človek sleduje legendy Spartaka ako sú Dobiaš, Švec, Fandel, Štibrányi, Jarábek a ďalší, je to zážitok. Premýšľal som aj nad tými, ktorí už medzi nami nie sú. Bola to veľká vec, ktorá sa môže stať len v Trnave. Mám radosť z knihy, ktorá vznikla k storočnici. Vďaka patrí autorovi projektu Julovi Šefčíkovi a autorovi Mojmírovi Staškovi. Keď som sa dozvedel, že ju bude písať on, vedel som, že pôjde o svetové dielo. Aj jeho príspevky v denníku Šport majú jeho články zmysel. Má o Spartaku výborný prehľad, v Trnave žije a bolo mi jasné, že urobí klubovú Bibliu. Vďaka patrí každému, kto sa na knihe podieľal. Takisto treba oceniť oslavy, o ktoré sa postarali fanúšikovia Spartaka. Obrázky z ich nočnej pyrošou v celom centre Trnavy obletia svet. Vidno, že ľudia futbal v Trnave milujú.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama