Trnavské rybníky
reklama

Spartak oznámil ďalšie plánované zmeny, neráta ani s hrdinom pohárového finále

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.6.2023, 20.05, Ján Král

Na transfer listine je tiež Milan Ristovski či hráči, ktorí hosťovali v iných kluboch.

Spartak oznámil ďalšie plánované zmeny, neráta ani s hrdinom pohárového finále

Jakub Paur po góle v pohári, ktorým strhol vedenie na stranu Spartaka. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava na svojom webe oficiálne oznámil plánované odchody z kádra. Ako už odznelo aj v našom rozhovore s prezidentom klubu Petrom Machom, v klube nebudú ďalej pokračovať hráči, ktorým sa končia zmluvy - Matej Čurma, Alex Iván, Dyjan Azevedo a Kyriakos Savvidis.


Ich budúce pôsobiská zatiaľ známe nie sú. Medializované šumy sa objavili v súvislosti so Savvidisovým možným presunom do bratislavského Slovana.

 

Situáciu ohľadne Čurmu podľa našich informácií sondovali Košice i Zlaté Moravce. Iván bol v zime spájaný s možným transferom do Maďarska.

ŠUPA technika
reklama

 

Vo všetkých prípadoch však ide zatiaľ len o neoficiálnu šuškandu, takže všetko môže byť inak. Hráči majú ešte značný časový priestor na vyriešenie svojej budúcnosti. Prestupový termín sa ani nezačal.


Ako potvrdil tréner Michal Gašparík, v Trnave už nepočítajú ani s kvartetom Gergely Tumma, Kelvin Boateng, Kenneth Ikugar a Samuel Benovič.

 

Počas jari hosťovali v iných celkoch, teraz majú voľnú ruku pri hľadaní si nového pôsobiska.

 

V Myjave bol na výpožičke Stanislav Olejník. Mladý útočník dostal ponuku na pokračovanie v Trnave, rozhodol sa ju však neprijať.


Napriek platnej zmluve sú andeli pripravení uvoľniť tiež dvojicu Milan Ristovski - Jakub Paur.

 

V prípade prvého menovaného - severomacedónskeho útočnika - však nie na voľný prestup, nakoľko ide o najdrahšiu posilu v novodobej histórii klubu a navyše reprezentanta svojej krajiny.

 

Na štarte letnej prípravy Ristovski určite nebude, nakoľko sa objaví na zraze národného tímu svojej krajiny.

 

Paur v prípade odchodu bude meniť dres s nálepkou muža, ktorého gólová hlavička priniesla Spartaku pozitívny obrat vo finálovej dráme so Slovanom Bratislava.

„Keďže prestupové obdobie sa začína 15. júna, v kádri nie sú vylúčené ďalšie odchody a, samozrejme, vedenie klubu pracuje na ďalších príchodoch,“ uvádza Spartak vo vyhlásení.


Posilami sú zatiaľ krídelník Philip Azango a stredopoliar Filip Bainovič z Trenčína. Zmluvu s andelmi predĺžil Roman Procházka, už v podstate len podpisy na nové kontrakty čoskoro pridajú Martin Bukata a Ľuboš Kamenár.

 

„Som rád, že môžem pokračovať vo svojej kariére v Spartaku. Je to moja srdcová záležitosť a ťažko si viem predstaviť, že by som hral ešte v inom klube. Verím, že budem osožný pre mužstvo na ihrisku aj mimo neho,“ poznamenal Roman Procházka.

 

Calzona povolal Kóšu

V súvislosti s hráčmi Spartaka a reprezentáciou ešte jedna perlička. Tréner Slovenska Francesco Calzona nominal na kemp pred kvalifikačným dvojzápasom ME 2024 na Islande a Lichtenštajnsku (17., resp. 20. júna) trnavského stopéra Sebastiana Kóšu.

 

Ten sa teda z Argentíny, kde boli spoločne s Marekom Ujlakym ml. účastníkmi svetového šampionátu hráčov do 20 rokov, presunie namiesto na dovolenku na zraz národného mančaftu.

 

Kemp bude v Šamoríne od 4. do 9. júna.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama