Futbalová glosa: Zápas s Voderadmi pripomínal pondelkové ráno

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Zápas s Voderadmi pripomínal pondelkové ráno

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Voderady 1:2.

Milí priatelia.
Tak sme vhupsli do novej sezóny a presne. Čo je horšie, ako piatok trinásteho? Skoro každý pondelok ráno.

Robota sa sama nespraví, futbal sa sám neodbehá, nespravíš ju ty, spraví ju niekto iný (myslím robotu), jednoduché veci, na to nie je treba byť ani motivačný gauč.

Zápas tak aj vyzeral. Hostia, akoby už o ôsmej ráno zarezávali, my sme sa začali tak nejak trúsiť po pol desiatej.

Priamo z výkopu si adresovali ale 14 prihrávok, bez toho, aby sme im to nejak pokazili, zahrali sme päťku, opäť sa dostali k lopte, zakombinovali, loptu posunuli na pravú stranu, odkiaľ poslali loptu do čistej šance na krok od brány a chalan, čo to nepremenil, by už niekde v Severnej Kórei fáral v pracovnom tábore.

So širšou rodinou, aj všetkými, čo sa neho podobajú.

Prenesene to bolo tak niekedy o pol deviatej, normálneho hracieho času však v prvej minúte.

Keďže sme stále neboli na pracovisku, hneď v druhej minúte nás gólom spoza šestnástky potrestal Hraška. 2.minúta - 0:1.

Konečne sme sa dostali k lopte.

Pri stredovom kruhu.

Loptu sme opäť odovzdali, aby sme dobehli kondičné resty z letných tréningov a len vďaka tomu, že aj súper bol prekvapený, čo si môže dovoliť, sme neinkasovali ešte viackrát.

Polčas ešte celkom prijateľných 0:1, do druhého sme nastúpili s dvomi zmenami, kde horúcu Luskáčovu krv vystriedala chladná Quetova skúsenosť a útok sme jedným ťahom omladili takmer o 30 rokov.

U nás, keď sa povie, že omladíme káder, stačí, že idem dole.

Čo sa hneď aj ukázalo.

Na Mirkovu ulicu si perfektne zbehol nastúpivší Ten Maťo a spätnou prihrávkou našiel na päťke nabiehajúceho Simeona, ktorý oba letné tréningy pretavil do gólového výsledku. A to som mu zarátal ešte jeden z minulého roka.

47.minúta, 1:1, Kredatus.

Hra sa konečne začala preklápať na našu stranu, hostia už neboli takí suveníri na lopte, párkrát to spoza šestnástky skúšal Jeďo, strelám však chýbala dostatočná razancia, pri chuti sa ukázal aj Simeon, ktorý hlavičkou v rybičke vyskúšal pozornosť hosťujúceho gólmana.

Na naše nešťastie však Voderadčania nikam neodišli, hrozili z brejkov, čo sme hasili v obrane aj zákrokmi na hrane. Prvý ešte v šestnástke sudí prehliadol, ale je to hlava mazaná, počkal si na ďalší kontakt o tri minúty a to už nezaváhal.

Nezaváhal ani Pilka z pokutového kopu.

55.minúta - 1:2.

Opticky sme hru prebrali my, ale v zakončení to vôbec nevyzeralo optimisticky, naopak, hostia hrozili z brejkov, dvakrát na bránkovej čiare musel zachraňovať Marcelinho.

Bolo to celé také upracované, bez myšlienky, nápadu, no ozaj jak pondelok ráno, pochvalu si zaslúžia asi len mladé pušky z nášho tímu a Marcelinho.

A to som ešte vynechal minulotýždňový pohárový zápas s Bohanovcami.

Ale to kvôli Kopovi, nech si glosu napíše sám, keď mi ani jeden gól nepustil.