Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Lukáš Štetina premenoval pilku nožnu na pilku nožničkowu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.8.2023, 11.46, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Lukáš Štetina premenoval pilku nožnu na pilku nožničkowu

Gól Erika Daniela na 2:0. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy Spartak Trnava - Lech Poznaň 3:1 (1:0).

 

Milí priatelia, 
rýchlo na to, kým to nevyprchá, kde bolo, tam bolo, rozprávky obyčajne nezačínajú v pekle, ak je to ale trnavské peklo, móže byt.


Už úvodné choreo dvíhalo ruky aj mŕtvym, spartakovský kotel osciloval od úvodu do červených čísiel a to trnavský parník ešte ani nevyštartoval.

ŠUPA technika
reklama


Ale ked vyštartuval, tak to stálo za to! 


Od brehu ešte opatrne preplával nebezpečnými hlavičkami hostí, bolo to ozaj iba o kúsek, od kotla sa chycili aj ostatné tribúny a ohen preskočil aj na hráčov dole na hrišči.


Lech síce začal lepšie, s častejším držaním lopty na kopačkách, oprociva zápasu v Poľsku však bolo vidieť vačšé trnafské sebavedomí a osobne si myslím, že Mišo ušil na polákov búdu, kedy ich nechal v systéme: „Co do cholery może się stać?“


I sie stalo Přemku!


Djuričin ešte po spätnej Danielovej prihrávke mieril len tesne vedľa, loptu na čas opäť častejšie držali hráči Lechu, až tu zrazu vyskočilo šidlo z mechu.


Kóša beckhamovsky z vlastnej polovice našiel nepokrytého Oforiho, ktorý si vo štvrtok neskutočne veril, asi dostal k meninám knihu motivačných citátov.


Chalan si loptu neskutočne stiahol pod seba, nebojácne sa vybral do dvoch protihráčov a milimetrovo poslal loptu k opačnej žrdi.


Trochu som sa toho bál, rýchly gól mohol hráčov Poznane donútiť hrať na vyššie obrátky, písala sa však 37. minúta a hráčí Spartaka takmer do jedného zahodili prehnaný rešpekt zo súpera.


Hostia opäť len hlavičkou do prestávky pohrozili, do druhého dejstva však vybehli rovnocenné mančafty. Trošičku rozdiel, oproti prvému v Poľsku.


A druhý, najpodstatnejší rozdiel bol v Kelvinoch.


97 kelvinov = mínus 176,15 stupňov Celzia.


Na toľko zmrzli Poláci, keď si Kelvin obhodil prvého stopéra, nohy do vianočky zviazal druhému a z identickej pozície ako pri prvom góle našiel Erika Daniela, ktorý na dvakrát zasunul.


Cez prestávku hovorím Stefenovi, že to vidím na Erika Daniela, nenechal ma ten chalan hovoriť do vetra.


50. minúta, 2:0.


Postupový stav, tribúny šaleli, kotel išól o sto tristo, absolútne bez prestávky, chycili sa dokonca aj obsedantní selfíčkari, normálne že si zabúdali telefóny ve vačku, horiaci ŠAM sa podujalo hasit rozhodcovské trio žltými kartami.


Ako zase na oplátku Stefen podotkol, arbiter z Pyrenejí dal slovnému spojeniu španielska dedina absolútny význam.


Jedno drobné zaváhanie však prišlo. Zo stopérskej trojice nikto nepribehol odkopnúť loptu do bezpečia, po priťuknutí ju Velde poslal do protiľahlého vingla.


2:1 a zas dráma.


Mám len jedny nervy.


Ale a toto mi prosím nékdo vysvetlite:


Dze sa ten Lukáš Štetina zebral na hrote??? Do ho tam teleportoval? Kedy? Jak?


Jako já len v dobrém.


Najprv pozerám, že to musel byť Djuričin, potom strelec zmizol v červenočírnej kope, kuknem na tabulu a tam Lukáš.


Pilku nožnu premenoval na pilku nožničkowu.


Z jedenástky nábeh do päťky, ako jediný v šestnástke zareagoval na Kikov spätný poloblúčik na jedenástku, ľahol si do vzduchu a nožničkami preťal hosťujúcim púť pohárovej Európy.


Famózny gól!


Ak bol prvé dve tretiny hráčom zápasu Ofori, ktorý individuálne a technicky vynikal, na čom však zásluhu má celé mužstvo Spartaka, ktoré skvele pokrylo všetky poľské individuality, tak hráčom dvojzápasu bol jednoznačne Lukáš Štetina.


Keby som bol komentátor RTVS, tak sa rozcítim a napíšem, že už z poľskej zeme priniesol do malého Ríma späť kúsok viery a blahoslavení tí, ktorí uverili a ... A šak to už poznáte.


V závere už vysoký nadštandard udržal a spoločne v stopérskej trojici vyhral asi milión hlavičkových súbojov pri nakopávaných loptách súpera.


Najviac však bavil futbal už spomenutých arbitrov, preto si ho aj patrične predĺžili.


Píšem, mám len jedny nervy.


Gašpo to však dobre ušil, výborné bránenie v bloku nedovoľovalo hráčom Poznane psie kusy a jediný raz, čo lopta preletela obranou, tak Domino Takáč vytiahol zákrok zápasu.


V 98. minúte!


Parádny večer, škoda, že si nebol, Karol.


Nazdáááár

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama