Trnavské rybníky
reklama

Gašparíkov asistent Prisztács proti Dnipru v rodnom meste: Môže to byť magické

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.8.2023, 07.00, Ján Král

Spartak má v tíme Košičanov, pre ktorých bude zápas s Dniprom vzhľadom na to, že sa hrá vo východoslovenskej metropole, špecifický.

Gašparíkov asistent Prisztács proti Dnipru v rodnom meste: Môže to byť magické

Tomáš Prisztács. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalisti trnavského Spartaka sú už v Košiciach. Ubytovali sa v hoteli v centre mesta, vo štvrtok 31. augusta o 20:00 ich v miestnej futbalovej aréne čaká odveta play-off Európskej konferenčnej ligy s ukrajinským SC Dnipro-1.


V hľadisku budú stovky priaznivcov andelov, ktorí vykúpili vstupenky do sektoru hostí za pár hodín. Ďalší majú možnosť si stretnutie pozrieť v priamom prenose na športovom kanáli RTVS.


Ultras Spartaka vyzývajú, aby sa trnavskí priaznivci stretli v deň duelu o 17:30 pred košickým Dómom sv. Alžbety a odtiaľ následne spoločne vyrazili na pochod k štadiónu.

ŠUPA technika
reklama


Samotný zápas bude špecifický pre stredopoliara andelov Martina Bukatu i asistenta trénera Tomáša Prisztácsa. Obaja pochádzajú práve z Košíc, kde vyrastali a robili aj prvé futbalové kroky.


„Zimomriavky pred výkopom budú, ale my už sme si zvykli hrať tieto zápasy. Mám husaciu kožu vždy aj pred súbojmi na domácej pôde v Trnave. Do Košíc sa teším na prostredie, vyrastal som tam, je to veľmi príjemné hrať v rodnom meste možno aj najdôležitejšie stretnutie celej jesene. Veľmi sa teším, že príde rodina, najbližší, dokonca aj tí čo zvyčajne na futbal nechodia. Raz darmo, ide o niečo veľké, čo sa nedeje každý deň,“ vraví Tomáš Prisztács


Pred duelom sa mu ozvalo viacero známych so žiadosť o pomoc s vybavovaním vstupeniek. „Neviem, či som vôbec niekedy toľko lístkov riešil, ide o desiatky žiadostí, presne to zrátané nemám,“ usmial sa. 


Som presvedčený, že Košičania nám budú držať palce. Keď môžeme dosiahnuť v Európe niečo veľké, musíme byť súdržní. Obzvlášť na našom malom Slovensku.“


V metropole východu vyrastal, jeho rodina mala bývanie v starom meste, na starý štadión to mal na bicykli asi 15 minút. Na nový ležiaci na južnej periférii mesta to je približne rovnaká vzdialenosť, iba iným smerom.


Košice sú krásne. Ľudia, čo majú radi históriu, si v meste prídu na svoje. Dóm sv. Alžbety,  Immaculata - morový stĺp na Hlavnej ulici alebo rôzne uličky sú turistickým ťahákom. Košice sú vhodné pre výlet jednotlivca aj rodiny.“


Spartak delí od postupu do skupinovej fázy európskej pohárovej súťaže číslo tri jediný zápas. Postup by znamenal pre klub veľký finančný bonus, zároveň by sa opäť posilnilo povedomie o trnavskej futbalovej značke na medzinárodnej scéne.

 

Spartak by čakalo ďalších minimálne šesť pohárových stretnutí.


V Košiciach to môže byť magické a verím, že to také aj bude. Všetci sme víťazne nastavení. Podaril sa nám malý zázrak. Všetci v realizačnom tíme sme mladí tréneri, vyšli sme z mládežníckych celkov Spartaka. Svojou prácou už roky dokazujeme, že robíme niečo správne. Veľmi si vážime a sme vďační za šancu, ktorú nám futbalová Trnava dala a prejavila dôveru v mladých vzdelaných trénerov. Ak sa nám podarí postup, emócie budú nepopísateľné. Nestáva sa len tak, aby toľko tréner vydržal na pozícii hlavného kouča Spartaka ako Michal Gašparík. Veľmi sa tešíme, že sa nám darí a môžeme spraviť niečo, čo tu ešte s takým mladým trénerským štábom nebolo,“ pokračuje Prisztács.


Dvadsaťdeväť ročný tréner pôsobí pri A-tíme andelov už od jari 2020. Asistoval Mariánovi Šarmírovi a Norbertovi Hrnčárovi. Nechýba ani v realizačnom tíme Michala Gašparíka, kde sa zaoberá okrem iného dátovými analýzami, videorozbormi či štandardnými situáciami.


Po zranení sa do tréningového procesu Dnipra-1 už zapojil aj Argentínčan Domingo Blanco. Tvorivý stredopoliar by v zostave mohol nahradiť vykartovaného Rubčynskejho. 

 

Ukrajinci sa musia zaobísť aj bez ďalšieho stredového hráča Kohuta a stopéra Sarapija, ktorí videli v Trnave červenú kartu.


„Nemusíme nikomu dokazovať, že Dnipro je futbalovejšie. Aj o jedného menej ukázali v Trnave veľké schopnosti. Lopta im nezavadzia, majú skúsenosti. Výborný výkon podali aj v predkole Ligy majstrov proti Panathinaikosu, kde hrali nebojácne a po domácej prehre remizovali s gréckym favoritom na jeho ihrisku 2:2. Ich silné stránky sú v tom, že sú veľmi futbaloví a dokážu využiť moment prekvapenia v hre jeden na jedného. Ich najlepší hráči majú nadštandardnú kvalitu, dokážu zápas rozhodnúť, veľmi šikovný je stredopoliar Pichaľonok. Majú viac hráčov momentu, na čo sa dá ťažko pripraviť. Nečakám, že by to z ich strany bolo o taktickej šachovej partii, skôr o takýchto situáciách. Nesmieme stratiť pozornosť, pretože sú schopní to využiť. Videli sme to aj v prvom stretnutí, keď naše zaváhanie okamžite trestali. Musíme byť najviac sústredení ako sa len dá,“ upozorňuje Prisztács.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama