Trnavské rybníky
reklama

Spartak ulovil do útoku bývalého reprezentanta, do obrany mladého stopéra

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.9.2023, 08.57, Ján Král

Po stredopoliarovi Jánovi Bernátovi dotiahli Trnavčania v neskorých večerných hodinách v pondelok aj ďalšie dve zaujímavé posily.

Spartak ulovil do útoku bývalého reprezentanta, do obrany mladého stopéra

Michal Ďuriš takto bojoval za slovenskú reprezentáciu na trnavskom trávniku v roku 2019 proti Azerbajdžanu. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ofenzívu Spartaka posilní skúsený útočník, do defenzívy prichádza talentovaný stopér.

 

Trnava angažovala na hosťovanie do konca kalendárneho roka 2023 hrotového futbalistu s výraznými reprezentačnými skúsenosťami Michala Ďuriša a mladého srbského stredného obrancu Andreja Djuriča.

 

Aj v jeho prípade ide o hosťovanie, ale až do konca sezóny s možnosťou odkúpenia hráča.

ŠUPA technika
reklama


Tridsaťpäťročný slovenský zakončovateľ Michal Ďuriš naposledy hrával za cyperský klub Othellos Athienou.


V slovenskej lige začínal v drese Banskej Bystrice, odkiaľ si ho vybrala Viktória Plzeň. Neskôr hosťoval aj v Mladej Boleslavi a ďalším jeho pôsobiskom bol ruský Orenburg.

 

Na Cypre začínal v Anorthosise Famagusta, postupne zastupoval aj farby Omonie Nikózia, Ethnikosu či Kamiotissy, kde v minulej sezóne odohral 2158 minút a strelil šesť gólov. Teraz je hráčom spomínaného celku Othellos Athienou.

 

V Trnave má pomôcť zvýšiť konkurenciu na kľúčovom poste, keďže po neočakávaných zdravotných problémoch Marca Djuričina zostal Trnave jediný klasický hroťák Milan Ristovski.


Michal Ďuriš obliekol národný dres A-tímu Slovenska 59-krát a strelil v ňom sedem gólov. Zahral si aj na európskom šampionáte 2016 i 2020.

 

Na konte má tri majstrovské tituly Českej republiky s Plzňou, raz sa stal aj víťazom českého Superpohára.

 

„Michal je pre každého obrancu veľmi nepríjemným útočníkom, ktorý nemá problém s pohybom a patrí k dôrazným typom. Vážim si, že akonáhle dostal ponuku, nezaváhal. Chce hrať za Spartak Trnava a v európskej pohárovej súťaži, i preto vymenil pohodlie Cypru za Slovensko. Oceňujem aj prístup jeho manažéra, dohoda bola rýchla a korektná. Má veľké skúsenosti z reprezentácie, úspešne pôsobil v Plzni i ďalších zahraničných kluboch. Verím, že to pretaví v prospech Spartaka,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

„Útočníka bolo najťažšie zohnať. Nemali sme to vôbec pripravené, lebo nikto nerátal, že nám na dlhšie vypadne Ďjuričin. Veľmi ťažko sa zháňajú hráči v septembri. V posledných dvoch-troch dňoch sme mali veľa ponúk na útočníkov, ale nikdy som o nich nepočul a nevidel som ich. Mali sme dáta, ale netrúfal som si zobrať útočníka, ktorého som vôbec nepoznal. Som rád, že sme boli trpezliví a zachovali sme chladnú hlavu. Boli sme dokonca rozhodnutí, že pokiaľ by nevyskočil niekto overený alebo zaujímavý, tak nezoberieme nikoho. Nakoniec nám pomohol Martin Škrtel a prišlo toto meno. Hneď sme začali na tom pracovať, tá voľba bola jasná, že pokiaľ je šanca ho sem dostať, tak sa o to pokúsime. Skvelú robotu odviedol celý klub a rýchlo sme sa dohodli. Bude to obrovský impulz do mužstva, aj do slovenskej ligy. Verím, že nám výrazne pomôže v skupine aj v lige. Typologicky sa hodí do Trnavy, svoju kvalitu dokázal aj na repre úrovni,“  povedal o Ďurišovi tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

Stopér Andrej Djurič v drese Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 

Prichádza stopér z renomovaného srbského klubu

Konkurenciu na stopérskom poste v Spartaku prichádza zvýšiť Andrej Djurič. Andeli získali stále len 19-ročného srbského stredného obrancu na výpožičku z Crvenej zvezdy Belehrad do konca aktuálnej sezóny.


Talentovaný 192 centimetrov vysoký zadák v minulej sezóne hosťoval v slovinskom Domžale, kde odohral 2703 minút a strelil dva góly. Sezónu predtým nastupoval za druholigový srbský Grafičar.
 


 

„Ide o hosťovanie do konca sezóny, s tým že máme opciu na jeho odkúpenie. Je to mladý, perspektívny hráč, ktorý je už dnes reprezentantom Srbska do 21 rokov. Mali sme viacero možností, ale neuhli sme z cesty, ktorú sme si stanovili pred sezónou a to získavať mladých nádejných hráčov, z ktorých chceme vytvoriť konkurencieschopný tím, ktorý by mohol udrieť do budúcna na popredné ligové priečky,“ povedal na margo príchodu Djuriča Peter Macho.

 

„Prvé dojmy sú výborné, páči sa mi štadión, veľa som počul o klube, histórii a fanúšikoch. Teším sa, že som v Trnave a som veľmi rád, že si v Európe zahráme proti kvalitným tímom, budeme chcieť v zápasoch vyhrať," nechala sa počuť nová trnavská posila Andrej Djurič.

 

„Djuriča sme mali odsledovaného pred pol rokom, spolu so Zeljkovičom a Breznikom. Vtedy sa nám tohto mladého hráča nepodarilo dotiahnuť, lebo jeho cena bola pri prestupe veľmi vysoká. Teraz sa situácia trocha zmenila a podarilo sa dohodnúť sa s Crvenou Zvezdou. Je to stopér s obrovskou medzinárodnou budúcnosťou, ktorá sa časom určite prejaví. Je typ tvrdého, nekompromisného stopéra, ktorý dokáže zahrať sprava aj zľava, s výborným súbojom a dobrou hlavou. Na svoj vek má aj solídnu rozohrávku,“ zhodnotil novú posilu Michal Gašparík

 

Okrem Michal Ďuriša a Andreja Djuriča posilnil andelov v závere prestupového obdobia aj stredopoliar Ján Bernát. Všetkých troch andeli stihli dopísať na súpisku pre skupinovú fázu Európskej konferenčnej ligy.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama