Trnavské rybníky
reklama

Hádzanárov povedú tréneri Matúšek a Lužák, za Trnavu si zahrá aj Péchy

ŠPORT - Hádzaná | 7.9.2023, 15.47, Ján Král

Prvý domáci zápas novej sezóny odohrajú v nedeľu 24. septembra o 10:30 proti Dunajskej Strede.

Hádzanárov povedú tréneri Matúšek a Lužák, za Trnavu si zahrá aj Péchy

Peter Lužák (v žltom) bol ešte v minulej sezóne hráčom, od nového ročníka presedlal na trénerskú dráhu. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hádzanári HBC Trnava vstúpia do novej sezóny prvej hádzanárskej ligy so zmenou na trénerskom poste. Mužstvo prevzala dvojica Richard Matúšek – Peter Lužák, doterajší kouč Vladimír Teplanský bude mať na starosti dorastenecký tím.


Z dvojice Matušek – Lužák bude hlavným trénerom prvý menovaný.

 

„Obnovil som si trénerskú licenciu C, s ktorou môžem trénovať prvoligový tím. Tím bude riadiť Richard Matušek, ja sa budem postupne priúčať. Zároveň máme podelené úlohy v tréningovom procese i zápasoch,“ hovorí Peter Lužák.

ŠUPA technika
reklama


Úvodný duel nového súťažného ročníka odohrajú Trnavčania v nedeľu 17. septembra o 17:00 na palubovke rezervného tímu Považskej Bytrice.

 

Doma sa predstavia prvýkrát v nedeľu 24. septembra o 10:30 proti Dunajskej Strede.


Tradične v nedeľu predpoludním odohrajú aj ďalšie domáce stretnutia – postupne privítajú v tomto roku v ligovej súťaži Bratislavskú hádzanársku akadémiu (8.10.), Štart pre naše deti Malacky (22.10.) a tím Záhoráci Stupava/Malacky B (19.11.). Derby s Cíferom budú hrať na jeseň v hale súpera (28.10.).


Tento rok sa prihlásili Trnavčania aj do slovenského pohára, je teda možné, že do slovenského Ríma pricestuje niektorý z popredných slovenských klubov. Dvojice pavúka ešte nie sú vylosované.


Káder prešiel zmenami, okrem Lužáka skončili s aktívnou hráčskou činnosťou aj Mário Brezina a Karol Baran, ktorý pomáha ako asistent trénera pri doraste.


Do kádra pribudli brankár Denis Šatura z Hlohovca, pivot Filip Jurkovič z Modry, pravá spoja Róbert Karkuš z Martina a na prestup získali z Hlohovca krídelníka Marcela Barana, ktorý v Trnave počas minulej sezóny hosťoval. 


„Jeden vybraný zápas v sezóne za nás odohrá reprezentačný krídelník Lukáš Péchy, ktorý si to už dohodol aj vo svojom materskom klube z Hlohovca. Túži si zahrať aspoň jeden duel za svoju rodnú Trnavu, my sa z tohto kroku veľmi tešíme,“ pokračoval Lužák.


Z už bývalých dorastencov pokračujú v kádri Tomáš Dudžák a Thomas Cozens. Šancu však môžu dostať ďalší.


Ako dodal Peter Lužák, prestupový termín pokračuje, nie je teda vylúčené, že do kádra pribudnú ďalšie mená. Klub je v rokovaní s viacerými adeptmi na trnavský dres.


„Chceli by sme sa pohybovať zase na horných priečkach tabuľky, herne by sme ale chceli hrať rýchlejšiu a behavejšiu hádzanú. Máme celkom vhodne doplnený tím o mladých, primárna je však obrana a rýchle vyrážanie do brejkov,“ predstavil plány Lužák.


Súťaž síce začína až o 10 dní, už túto sobotu 9. septembra však budú môcť vidieť diváci trnavských hádzanárov v akcii na šiestom ročníku Turnaja starších pánov a zralých žien.


Podujatie, ktoré klub organizuje v spolupráci s Mestom Trnava, sa začína o 8:30 v Mestskej športovej hale v Trnave a vyvrcholí okolo 17:00.

 

Pozvanie prijali tímy mužov z Nových Zámkov, Piešťan, Malaciek, Pezinka, Holíča a Cífera. Za domácich nastúpia aj viacerí hráči áčka ako Augustín, Mikovic, Laho, Benczy, Just, Brezina, Lužák a ďalší.


Medzi ženami budú Trnavčanky súperiť s družstvami z Bratislavy, Nitry, Partizánskeho a Šale.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama