Trnavské rybníky
reklama

Spartak má posilu na hrot útoku, do Trnavy sa vracia Tomáš Poznar

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.1.2024, 10.31, Ján Král

Český útočník za Spartak hrával na jeseň 2013.

Spartak má posilu na hrot útoku, do Trnavy sa vracia Tomáš Poznar

Tomáš Poznar (uprostred) pri podpise zmluvy so Spartakom. Foto (2x): Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava získal posilu na hrot útoku. Do tímu zo slovenského Ríma prichádza 195 centimetrov vysoký zakončovateľ Tomáš Poznar.

 

S andelmi podpísal 35-ročný český futbalista zmluvu do konca aktuálnej sezóny s opciou na ďalší rok.

 

"Hľadali sme typologicky iného útočníka ako máme, Poznar je silný chrbtom k bránke, je vysoký a veľmi dobrý v šestnástke, kde má výborné zakončenie. Pokiaľ ho nájdeme centrami v pokutovom území, vie byť veľmi nebezpečný. Práve túto typológiu sme hľadali, pretože Marco Djuričin ako útočník je skôr nábehový, Poznar zase prinesie do tímu niečo iné," povedal o angažovaní hráča tréner Spartaka Michal Gašparík.

ŠUPA technika
reklama

 

Tomáš Poznar sa vracia do známeho prostredia, za Spartak už hrával na jeseň 2013, pravda vtedy ešte nestál v Trnave nový štadión.

 

"Ku klubu mám pozitívny vzťah, má výborných fanúšikov a nový štadión. Za mojej éry bol ešte rozostavaný, šatne sme mali v unimobunkách. Teší ma, že sme sa dohodli, verím, že dôveru nesklamem a čo najviac klubu pomôžem na trávniku," povedal Tomáš Poznar.

 

Pri svojom príchode na súčasný stánok andelov, kde podpisoval nový kontrakt, sa živo zaujímal ako sa zmenilo prostredie, prezeral si historické fotografie na stenách a prejavil vzťah ku klubu.


Poznar vtedy odohral pod vedením trénera Juraja Jarábka za Spartak počas približne troch mesiacov deväť ligových duelov, v ktorých napol sieť dvakrát.

 

Následne sa vrátil do Zlína. V klube, ktorého je odchovancom, sa jeho kariéra medzi mužmi naplno rozbehla, časom ho angažovala Plzeň, neskôr Baník Ostrava, aby sa opäť vrátil do Zlína, kde ho strelecká fazóna vyniesla v roku 2020 až do reprezentačného tímu Českej republiky.

 

O jeho pozícii v Zlíne svedčí aj fakt, že v klube nosil kapitánsku pásku a to aj vo februári 2022, keď prestupoval do poľskej Termalicy Nieciecza.


Vtedy poslednému tímu poľskej Ekstraklasy už k záchrane pomôcť nedokázal, v minulej sezóne odohral v druhej najvyššej súťaži našich severných susedov 2066 minút a deväťkrát skóroval.

 

V aktuálnom ročníku pridal v trinástich štartoch dva góly, na ihrisko prichádzal obvykle ako žolík z lavičky.


V predošlých dňoch sa oficiálne rozlúčil v Poľsku, do Trnavy prichádza ako voľný hráč.

 

V stredu okolo poludnia sa pripojí k tímu na hernom pobyte na Malte, kde andelov už večer o 20:00 čaká súboj Tipsport Malta cup-u so Sigmou Olomouc (priamy prenos prinesie televízia RTVS na športovom kanáli aj ČT sport).

 

"S Tomášom Poznarom ešte do zápasu nerátame, ale je dobré, že si pozrie duel naživo. Očakávame, že vo štvrtok sa už zapojí do tréningového procesu," dodal Michal Gašparík.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama