Trnavské rybníky
reklama

Pohybové aktivity pre najmenších: Čo robiť s deťmi v Trnave?

AKTUALITY - Firmy | 12.2.2024, 08.35, reklamný článok

Neexistuje snáď nič, čo by zahrialo rodičov na srdci viac ako úsmev a šťastné očká ich detí. Tie najmenšie sa tešia predovšetkým z prítomnosti svojich najbližších. Radosť však neskrývajú ani pri pohybových aktivitách, ktoré sú zároveň veľmi dôležité pre zdravý vývin ich telíčok. Nehovoriac o tom, že do celého procesu často vstupuje aj socializácia s inými deťmi a dospelými. Ak bývate v Trnave alebo okolí, prípadne sa sem chystáte, poradíme vám, ako tu môžete stráviť čas s vašimi najmenšími.

Pohybové aktivity pre najmenších: Čo robiť s deťmi v Trnave?

Ilustračné foto: pixabay.com


Pohybové aktivity pre deti v Trnave

V nasledujúcich riadkoch spomenieme nielen cielené pohybové aktivity pre deti v zmysle kurzov a krúžkov, ale tiež miesta, na ktoré môžete zavítať s deťmi aj príležitostne.

 


Detský svet Šišidielko

Nachádza sa na Vajanského ulici, len kúsok od pešej zóny. Deti sa tu vybláznia do sýtosti v krásnych farebných priestoroch. K dispozícii sú šmykľavky, preliezky, trampolína či hračky.

 

Detský svet Šišidielko dozaista ocenia aj rodičia. Nemusia totiž každú chvíľu odbiehať a strachovať sa o svoje deti. Spoza stolov, kde si môžu vychutnať napríklad kávičku, budú mať na deti vždy dokonalý výhľad.

 


Detský klub Kinder Club

Nájdete ho v priestoroch nákupného centra City Arena. Kinder Klub predstavuje rozsiahle interiérové ihrisko, ktorého súčasťou sú trampolíny, preliezky, lezecké steny, šmykľavky, hojdačky a mnoho iného.

 

Deti si môžu doslova a do písmena užívať zábavu na rozlohe takmer 1000 m². Aj v tomto prípade si rodičia oddýchnu pri káve alebo napríklad pri sledovaní TV.

 


Detský svet HoplaLand

Do tretice športovo-relaxačné indoorové centrum, ktoré si užijú deti aj rodičia. Detský svet HoplaLand môžete navštíviť v rámci nákupného centra Arkadia.

 

Na deti tu čaká ihrisko, ktorého súčasťou sú preliezky, šmykľavky, trampolína, tobogan, labyrint či kolotoč. Detičky môžete pokojne nechať pod drobnohľadom skúsených animátoriek, ktoré sa postarajú o ich zábavu, bezpečnosť aj pitný režim.

 

Keďže bude o deti postarané, vy si môžete zatiaľ vybaviť nákupy v Kaufland Trnava, ktorý je z Arkadie vzdialený len „na skok“. Budete mať vďaka tomu aspoň trochu času pre seba, no zároveň v prípade potreby vás animátorky budú kontaktovať. 

 


Kaviareň Tri šišky

V blízkosti vyššie zmieňovanej Arkadie nájdete aj kaviareň Tri šišky – konkrétne v priestoroch Aquapolis Business Centrum. Pre detičky je tu zriadený kútik s množstvom hračiek, na ktorý majú rodičia dokonalý výhľad spoza stolov.

 

Objednať si tu môžete kávu, detskú čokoládu, bábovku alebo chutné koláčiky podľa dennej ponuky. Zaujímavosťou je, že v Troch šiškách sa organizujú napríklad aj cielené pohybové aktivity pre detičky podľa veku.

 

Majú podobu hravých kurzov, ktoré môžete navštevovať raz týždenne.

 


Plávanie pre deti

Keď už sme načrtli cielené kurzy v podobe Troch šišiek, budeme v nich pokračovať aj v nasledujúcich riadkoch. Ak rozmýšľate, na aký pohybový krúžok sa prihlásiť s vašimi deťmi, zvážte možnosť plávania.

 

Ako iste viete, pre všetky vekové kategórie vo všeobecnosti platí, že plávanie prospieva zdraviu. No a v Trnave máte hneď niekoľko možností – spomenieme Kvapku, Delfína či Zlatú rybku.

 

Bez ohľadu na to, pre ktorú organizáciu sa rozhodnete, detičky si postupne osvoja techniku ponárania, prípadne sebazáchrany. A to všetko hravou formou.

 


Tanečné štúdio Alegria

V Alegrii sa vyučujú rôzne tanečné techniky – od baletu cez moderné tance až po tie súčasné či ľudové. Špeciálny tanečno-pohybový program pre deti vo veku od 3 do 4 rokov je navrhnutý tak, aby tie najmenšie detičky hravým spôsobom robili zdravotné cvičenia zamerané na správne držanie tela, zdravé nôžky a zdravú chrbticu.

 


Dajte deťom možnosť výberu

Samozrejme, v Trnave toho dokážete robiť s vašimi deťmi omnoho viac. V rámci pohybových aktivít môžete navštevovať rôzne futbalové či športové tréningy, ktoré organizujú tamojšie kluby, prípadne môžete chodiť na korčuľovanie.

 

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, dajte deťom možnosť výberu. Nechajte ich vyskúšať si viaceré pohybové aktivity a všímajte si, z čoho majú najväčšiu radosť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama