Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: V Linči pred nami schovali bránky. Za Vila

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 1.4.2024, 16.02, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Linči pred nami schovali bránky. Za Vila

Viliam Gottstein si udržal proti Hrnčiarovciam v tejto sezóne dvakrát čisté konto. Najprv vychytal výhru Zelenča 1:0 na ihrisku súpera, cez tento víkend 2:0 na domácej pôde. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Zeleneč - Hrnčiarovce 2:0.

 

Milí priatelia,
Šibi ribi, masné ryby, dávaj vajcia od Zelenča. No, šak áno, nič detinskejšie ma nenapadlo, asi to už bude začínajúcou senilitou.


Derby de la Zelenovce. Fakt sme si trúfali, neučičíkalo nás víťazstvo vo Voderadoch, obdobným výkonom sme boli pripravení zaskočiť aj suveníra súťaže.

ŠUPA technika
reklama


Ktorý aj od úvodnej minúty dokazoval, že tam kde je, sa nenachádza náhodou. Trénerský rukopis Josého Seladóna bol badateľný od úvodného hvizdu, snaha defenzívy o konštruktívnu rozohrávku, dobrá práca s loptou, zdravá bojovnosť...


Ako fajn, úvodnú fázu vyhrali na krásu, v bojovnosti sme však boli domácim viac ako zdatným súperom. V iniciatíve boli dominantnejší, v ofenzíve sterilnejší a to najmä vďaka kompaktnej činnosti našej obrannej a záložnej línie.


A teraz naspátek, aby tomu aj bežný človek porozumel.


První chybička se tak vloudila až v 15-tej minúte, keď sme nedostúpením pri aute na polovici pomohli domácim rozvinúť kombinačnú akciu na konci ktorej v čistej šanci Kubo hokejovo vymazal osamoteného útočníka domácich.


Na opačnej strane z ničoho nič sa dobre hrajúci Andy Bé dostal k zakončeniu halfvolejom, bohužiaľ však mieril trochu viac nad bránu.


Fotbal je o detailoch. Po nevynútenej strate lopty v strede poľa nasledovala penalta, ktorú na našu smolu s prehľadom premenil Tibor Zlatohlávek.


30. minúta, Zlatohlávek, 1:0.


Odpískalo sa, tak bola. Tu len malé zastavenie, že derby rozhodcovská trojica zvládla na minimálne chválitebné, pretože o zápas neskôr Trnavy so Žilinou sa ozvalo: Šibi riby, masné ryby, rozhodca je kosoštvorec. Na štyri.


A to už je tradícia, nikdy nemôžeš pochváliť rozhodcov. A keby si scel, tak to musí vyzerat, jak keby né.


Pochváliť sme mohli opäť Sedla, ale sme zase niemohli, z ojedinelého závaru nedal do ľavačky dosť razancie, tak si loptu vychutnal Oli van Gottstein.


Ako fajn, keď idem do obchodu, tak si vyberiem tričko na svoju veľkosť, preto by mal aj on stáť vo väčšej bránke, neberte ma za slovo, to je len taká úvaha, všetkých však zabil, keď mu domáci obranca poslal z 30 metrov pomocnú prihrávku do vingla vlastnej brány.


Chvíľu dal ten pohľad, že čo ci ...., zacúval, a lobdu spracuval na prsách.


Porád som vedzel, že v Linči nám schovali bránky. Za Vila.


Polčas.


Na začiatku citeľná nervozita na kopačkách domácich. Môžeš mať natrénované, ale ak stále myslíš na to, že súper môže dať gól aj z bufetu, nie si to úplne ty.


Od 50-tej minúty to v našej šestnástke horelo.


Ukázalo sa to v zakončení. Diváci hore tie lopty priťahovali.


V čase nášho potenciálneho nádychu nám však ranu na prsá zasadil Branislav Bukovec po nevinnej akcii v strede poľa, kedy z 20 metrov obalil loptu jak oslávenec Marek Ujlaky v najlepších časoch.


Akurát to poslal pravačkou.


62.minúta, Bukovec, 2:0.


Od žrde, Kubo bez šance a teda: Všetko najlepšie Burus!


V 70. minúte poslal Andy nadýchanú mičudu na päťku, pošli loptu do vzduchu, nájde si Sedlovu hlavu. V anglickej lige býva z toho pravidelne gól.


Koníček k zemi, do strany, na Dobrej Vode zase seizmická krivka vyletela do kritických čísiel.


Vytiahol to.


Nechcem to napísať špatne, ale v podstate nás poslal domov.


No nisšt.


Už to len dohrát.


Favorit nás zdolal v derby, pekná divácka návšteva si hádam prišla na svoje, derby se vším všudy, od úterka šecci na tréning.


Nazdáááár.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama