Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí poslanci budú schvaľovať úver, Mládežnícky parlament aj kúpu nehnuteľností

AKTUALITY - Trnava | 24.6.2024, 07.59, prispievatelia

Mestské zastupiteľstvo v Trnave rozhodne aj o zriadení Mládežníckeho parlamentu v meste, pôjde o poradný orgán zastupiteľstva a primátora.

Trnavskí poslanci budú schvaľovať úver, Mládežnícky parlament aj kúpu nehnuteľností

Poslanci budú opäť rokovať v utorok. Archívne foto: pm

Cukrovar bývanie
reklama

 

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave sa po takmer dvoch mesiacoch zídu v utorok 25. júna o 13:00 v konferenčnej miestnosti vo dvore radnice na desiatom zasadnutí v tomto volebnom období.

 

V programe rokovania majú tri všeobecne záväzné nariadenia. Prvé sa týka poskytovania sociálnych služieb a hlavne platieb za ne, druhým sa menia niektoré ustanovenia v nariadení o podmienkach držania psov v meste a tretie je o mestskej polícii.

 

 

Okrem toho majú poslanci v programe aj schvaľovanie úverového rámca na financovanie kapitálových výdavkov mesta Trnava vo výške 10 miliónov eur. S tým súvisí aj ďalší bod, ktorým je aktualizácia rozpočtu mesta na tento rok.

Potulky mestom
reklama

 

Poslanci budú rozhodovať aj o zriadení Mládežníckeho parlamentu mesta Trnava, čo má byť poradný orgán mestského zastupiteľstva a primátora. Mládežnícky parlament už v Trnave existuje, zatiaľ však len ako neformálne združenie.

 

Schvaľovať budú kúpu polyfunkčného objektu na Coburgovej ulici v blízkosti bývalého kultúrneho domu, aj pozemkov v okolí bývalého železničného depa, ako aj spoluvlastníckeho podielu na pozemku pri cintoríne na Kamennej ceste.

 

Hlasovať budú aj o odkúpení pozemku pre cyklotrasu na Zelenečskej ulici.

 

V programe je aj návrh spolupráce s cirkvami a niektorými cirkevnými organizáciami, ktorý ráta s tým, že mesto Trnava im finančne prispeje na niektoré investičné akcie.

 

Samotný program utorkového rokovania mestského zastupiteľstva má len 13 bodov, ale len bod s majetkovými záležitosťami má ešte ďalších 23 bodov.

(pm)

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama